معرفی بهان بوک در خبرگزاری کتاب ایران و گفتگو با مدیریت سایت

متن کامل
تولد یک فروشگاه اینترنتی دیگر/ جذب 500 عضو و عرضه 2هزار عنوان کتاب در «بهان‌بوک»23 مهر 1393 ساعت 7:44
فروشگاه اینترنتی «بهان‌بوک» بعد از گذشت سه ماه از آغاز فعالیت، توانسته 500 عضو از تمامی نقاط کشور را جذب کند.
مهندس مهدی یوسفی، مدیر پایگاه اینترنتی «بهان‌بوک» در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره فعالیت این پایگاه اظهار کرد: «بهان‌بوک» از اسفند‌‌ماه سال 92 به‌صورت غیررسمی آغاز به کار کرد و فعالیت رسمی خود را نیز از تیرماه سال جاری شروع کرد.
وی افزود: پایگاه «بهان‌بوک» فقط فروش کتاب را در دستور کار قرار نداده، بلکه مسئولان این پایگاه با ارایه خلاصه‌ای از محتوای کتاب‌‌ها، سعی دارند تا فضایی شبیه یک کتابخانه واقعی را برای مخاطب ایجاد کنند. ارایه خلاصه‌ای از کتاب فضایی را برای مخاطب ایجاد می‌کند تا کتاب را برای زمانی کوتاه ورق بزند.
مدیر پایگاه اینترنتی «بهان‌بوک» اضافه کرد: مروارید، نیلوفر و ناهید، سه ناشر اصلی و رسمی پایگاه هستند و ناشرانی همچون آریابان، آگاه، دوستان، فیروزه، آگه، بیدگل، دوران، دیدار، فرزان‌ روز، ماهی، نی، چالش، چشمه و گروه نرم‌افزاری مهرسام به عنوان «ناشران همکار» در این مجموعه فعالیت می‌کنند.
یوسفی درباره آمار کتاب‌های موجود در پایگاه اینترنتی «بهان‌بوک» تصریح کرد: در حال حاضر، دو هزار و 100 عنوان کتاب در شاخه‌هایی همچون رمان و داستان کوتاه، شعر، تاریخ، فلسفه، سیاست، ادبیات، نقد ادبی، قرآن، دین‌پژوهی، سینما، فرهنگ، روان‌شناسی، اقتصاد، مدیریت، کودک و نوجوان، خانواده، سرگرمی، علمی، فنی و پزشکی در پایگاه بارگذاری شده است. آثار همه ناشران عضو که در بازار موجود است، قابل ارسال به مخاطبان است؛ بنابراین فقط ناشران برای عضویت در پایگاه انتخاب می‌شوند.
مدیر فروشگاه اینترنتی «بهان‌بوک» با بیان این مطلب که برای عضویت ناشران شرایط ویژه‌ای مقرر نشده، گفت: قیمت‌ها در بازار نشر تغییرات سریعی دارند و ناشران باید به‌صورت ماهانه تغییر قیمت کتاب‌های خود را برای به‌روز رسانی، در اختیار مسئولان «بهان‌بوک» قرار دهند.
وی در ادامه با اشاره به عضویت 500 مخاطب در پایگاه افزود: باتوجه به کمبود فروشگاه کتاب به‌عنوان اصلی‌ترین ویترین این کالای فرهنگی در کشور «بهان بوک» از شهرستان‌های دورافتاده مانند «بستک» استان هرمزگان نیز عضو پذیرفته است.
یوسفی درباره فرآیند ارسال کتاب به مخاطبان اظهار کرد: مخاطب بعد از انتخاب و ارسال عنوان کتاب و ثبت سفارش، از طریق سیستم پیام کوتاه، از شماره فاکتور و کد رهگیری کالای خود مطلع شده و از طریق پست کتاب را دریافت می‌کند.
مدیر فروشگاه اینترنتی «بهان‌بوک» در ادامه در معرفی پرفروش‌ترین آثار پایگاه گفت: «برباد رفته (2 جلدی)»، «مرد صد ساله‌ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد»، «در سرزمینی بی ترانه و جادو»، «1984»، «اوهام»، «برادران کارامازوف (2 جلدی)»، «دژ»، «نماد‌پردازی، امر قدسی و هنر‌ها»، «از رنگ کودکی» و «اسکارلت (2 جلدی)» در ردیف 10 عنوان کتاب پرفروش این پایگاه اینترنتی کتاب قرار دارند.
تعداد بازدید: 1876

نظرات

شاخه‌ها
ناشرین همکار
امیل (50 درصد تخفیف ویژه)
320,000ريال160,000ريال
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×