قرن بیستم

قرن بیستم

قرن بیستم

وضعیت: موجود
ناشر: انتشارات بهجت
قیمت:  
450,000ريال
(تاریخ جهان از ۱۹۰۱ تا ۲۰۰۰)

نویسنده : جان موریس رابرتس
   ترجمه : ابراهیم علی‌کنی

اثر حاضر به صورت خلاصه و در عین حال کامل به تحلیل تاریخ قرن بیستم می‌پردازد. این کتاب در هشت فصل سامان یافته است. «میراثها» نخستین فصل است که نویسنده شرایط تاریخی و اجتماعی را در سالهای اولیه قرن بیستم بررسی می‌کند.

سپس مباحثی را در باب اروپا و امپراتوریهای اروپایی تحلیل می‌کند و سعی دارد که شرایط را از لحاظ تاریخی بررسی کند که نظم نوین جهانی چگونه در حال شکل‌گیری است و همچنین به دیگر امپراتوریها و کشورهای تأثیرگذار در تاریخ آن زمان، مانند ژاپن، ایالات‌متحده، انگلستان،‌ هند، آلمان می‌پردازد.

در ادامه دلایل تاریخی پایان یافتن نظم جهانی کهن و ظهور کشورهای جدید و انقلابهای مهم قرن شرح و تحلیل می‌گردد. سپس به جنگهای جهانی و اتفاقات مهم تاریخی که باعث به وجود آمدن این دو جنگ شد، پرداخته شده و همچنین درباره ظهور جهانی نو صحبت شده است.

در سه فصل آخر به مباحثی از قبیل دگرگونی ذهنی، فرهنگی، علمی و همچنین پهنه‌های جدید اقتصادی و اجتماعی جهان، جنگ سرد و دیگر رویدادهای مهم ربع پایانی قرن، مانند انقلاب اسلامی ایران، فروپاشی شوروی، شکل‌گیری کشورهای جدید و در کنار آن، مسائل اقتصادی و تحولات اجتماعی و سیاسی پرداخته شده است.

در تمام کتاب، وقایع تاریخی به گونه‌ای شرح داده شده که خواننده عام، به سادگی بتواند از آنها درک صحیح و جامعی پیدا کند.

جان موریس رابرتس، مؤلف اثر حاضر، در ۱۹۲۸ در انگلستان زاده شد و در ۲۰۰۴ از دنیا رفت. وی علاوه بر اینکه یکی از نامدارترین مورخان بریتانیایی معاصر بود، عضو مدرسان کالج مورتون دانشگاه آکسفورد بود و از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۵ قائم‌مقامی ریاست دانشکده سوتمپتون را عهده‌دار بود. از سال ۱۹۸۴ تا زمان بازنشستگی نیز سرپرستی کالج مرتن آکسفورد را برعهده داشت. آثار عمده او عبارت است از: تاریخ جهان، تاریخ اروپا، تاریخ مختصر جهان و تاریخ قرن بیستم.

مشخصات کتاب قرن بیستم

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : قرن بیستم
ناشر : انتشارات بهجت
نویسنده : جان موریس رابرتس
مترجم : ابراهیم علی‌کنی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1393
نوع جلد و قطع : گالینگور - وزیری
تعداد صفحات : 856
شابک : 9789642763955
وزن (گرم) : 120
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×