تنهای بزرگ (آلاسکا)

تنهای بزرگ (آلاسکا)

تنهای بزرگ (آلاسکا)

وضعیت: موجود
ناشر: انتشارات کتابسرای‌تندیس
قیمت:  
560,000ريال

نویسنده : کریستین هانا

    ترجمه : آفاق زرگریان

 

کریستین هانا، آمریکایی و نویسنده 22 رمان پرفروش نیویورک تایمز است. وی که در کالیفرنیای جنوبی زندگی می‌کند تا به حال چندین جایزه ادبی را از جمله «قلب طلایی»، «جایزه مگی» و جایزه منتخب هیات داوران جوائز ادبی را از آن خود کرده است.

هانا در این کتاب ماجرای خانواده‌ آمریکایی سه نفره‌ای را ساکن سیاتل روایت می‌کند که پس از رفتن پدر خانواده به جنگ ویتنام، اسارت و بازگشتش، دچار بحران می‌شوند. پدر دیگر آن آدم سابق نیست، هر چند هنوز زن و دختر سیزده ساله‌اش را دوست دارد.
در این بحران زندگی، یکی از هم‌رزمان پدر که در ویتنام کشته شده، زمینی را در آلاسکا برای پدر به ارث می‌گذارد و این خانواده به دنبال رؤیای پدر با دستی خالی و بدون داشتن مهارت، راهی آلاسکا می‌شود.
عشق خطرناک پدر به مادر و کابوس‌های شبانه که در آلاسکا هم سراغش می‌آید، زندگی‌شان را تبدیل به جهنمی گریزناپذیر می‌کند...


در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«این ایالت، این محل، آلاسکا، شبیه هیچ جای دیگری نیست. اینجا زیبا و ترسناک است؛ زندگی‌بخش و نابودکننده است. اینجا، بقا انتخابی است که باید بارها و بارها تکرار شود، در وحشی‌ترین مکان در آمریکا، در لبه‌ تمدن، جایی که آب به اشکال مختلف خود می‌تواند تو را بکشد، تو یاد می‌گیری که چه کسی هستی. نه آن کسی که امیدواری باشی، نه کسی که خیال می‌کردی بودی، نه آن کسی که رشد می‌کنی تا آن بشوی. تمام این‌ها طی ماه‌ها در تاریکی یخ‌زده از هم گسسته می‌شود، تکه پاره می‌شود، وقتی یخ روی پنجره‌ها منظره را تار می‌کند و دنیا خیلی کوچک می‌شود و تو با واقعیت وجود خودت برخورد می‌کنی. یاد می‌گیری برای بقا چکار کنی.»
هانا در «تنهایِ بزرگ» (آلاسکا) زیبایی و خشونت سرزمین آلاسکا را همراه با سختی‌هایی که ساکنان آنجا برای ادامه زندگی تحمل می‌کنند به تصویر کشیده است.

مشخصات کتاب تنهای بزرگ (آلاسکا)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : تنهای بزرگ (آلاسکا)
ناشر : انتشارات کتابسرای‌تندیس
نویسنده : کریستین هانا
مترجم : آفاق زرگریان
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 560
شابک : 9786001823404
وزن (گرم) : 575
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×