اعترافات نات ترنر

اعترافات نات ترنر

اعترافات نات ترنر

وضعیت: موجود
ناشر: نشر هنوز
قیمت:  
650,000ريال

نویسنده : ویلیام استایرن

    ترجمه : آرش رضاپور ،افشین رضاپور

 

ویلیام استایرن (۲۰۰۶-۱۹۲۵) با نخسیتن کتابش «بخواب در تاریکی» که در سال ۱۹۵۲ منتشر شد، به‌عنوان نویسنده‌ای جهانی خود را معرفی کرد. کتاب به فهرست نهایی جایزه کتاب ملی آمریکا و فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز راه یافت و بعدها در سال ۲۰۰۰ در سری کلاسیک‌های انتشارات وینتج منتشر شد. پس از موفقیت این کتاب، استایرن دو شاهکار بی‌بدیل دیگر در تاریخ ادبیات جهان نوشت: «انتخاب سوفی» و «اعترافات نات ترنر». «اعترافات نات ترنر» در سال ۱۹۶۸ برنده جایزه پولیتزر شد، به فهرست صدتایی رمان‌های بزرگ مجله تایمز راه یافت و نیویورک تایمز آن را خارق‌العاده و یکی از آن معدود کتاب‌هایی توصیف کرد که گذشته و حال آمریکایی‌ها را به خودشان نشان می‌دهد؛ در پرتوی از نور خیره‌کننده-یک پیروزی واقعی؛ یک موفقیت بزرگ. «انتخاب سوفی» نیز در سال ۱۹۸۰ برنده جایزه کتاب ملی آمریکا شد، به فهرست صدتایی رمان‌های بزرگ قرن بیستم لوموند راه یافت، واشنگتن‌پست آن را تاثیرگذارترین کار استایرن معرفی کرد و نوشت: «یکی از آن آثاری که به کتابخانه کوچک شاهکارهای آمریکایی تعلق دارد.» 

 

در فضای ناآرام سیاسی و فرهنگی اواخر دهه 1960 ایالات متحده، در بشکه باروتی که همگان در آن بسر می‌بردند، تصور اینکه رمان جدید ویلیام استایرن جرقه انفجاری همه‌جانبه را سبب شود، کار دشواری نبود. به‌ویژه آنکه تقریبا در همان دوران رمان «کشوری دیگر» نوشته جیمز بالدوین جنجالکی به راه ‌انداخته بود. از قضا خود بالدوین جزو اولین کسانی بود که پس از خواندن دست‌نوشته «اعترافات نات ترنر» گفت این کتاب جنگی همه‌جانبه را آغاز خواهد کرد.


نات ترنر برده‌ای آفریقایی بود که در سال 1831 شورش بردگان در ویرجینیا را رهبری کرد؛ شورشی دوروزه که به کشته‌شدن 60 نفر سفیدپوست و تقریبا دوبرابر این تعداد از سیاه‌پوستان منجر شد. داستان رمان استایرن در نوامبر سال 1831 آغاز می‌شود؛ یعنی زمانی که نات ترنر منتظر اجرای حکم اعدام در زندانی در ویرجینیا است. در همان اثنا وکیلی به او پیشنهاد می‌دهد به گناهانش اعتراف کند تا دستکم روحش پس از مرگ به آرامش برسد. نات به تفکر در گذشته‌اش می‌پردازد و به این ترتیب رمان از خلال یادآوری خاطرات او شکل می‌گیرد.

 

برگرفته از سایت مد و مه

http://www.madomeh.com

مشخصات کتاب اعترافات نات ترنر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اعترافات نات ترنر
ناشر : نشر هنوز
نویسنده : ویلیام استایرن
مترجم : آرش رضاپور ،افشین رضاپور
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 547
شابک : 9786006047584
وزن (گرم) : 520
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×