هنر ظریف بی‌خیالی(رویکردی نامتعارف به خوب زیستن)

هنر ظریف بی‌خیالی(رویکردی نامتعارف به خوب زیستن)

هنر ظریف بی‌خیالی(رویکردی نامتعارف به خوب زیستن)

وضعیت: ناموجود
ناشر: نشر کرگدن

نویسنده : مارک منسون

    ترجمه : رشید جعفرپور

 ویراسته : بابک عباسی 

 

▪️«هنر ظریف بی‌خیالی» به کتاب‌های آموزش هرس کردن درختان می‌ماند. با این تفاوت که به جای درخت، زندگی‌تان را هرس می‌کنید. 

 

▪️عمر و توانایی انسان محدود‌تر از آن است که بخواهد به همه چیز اهمیت بدهد. باید بی‌خیالِ خیلی چیز‌ها شد. اما چگونه تعیین کنیم به چه چیزهایی اهمیت دهیم و بی‌خیالِ چه چیز‌هایی شویم؟ این کتاب تلاش می‌کند به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهد. چرا که هر چه جهان پیچیده‌تر می‌شود، درک مفاهیمی مثل شادکامی که به نظر ساده می‌نمایند به شدت سخت می‌شود. 

 

▪️مارک منسون، نویسندۀ کتاب، تلاش می‌کند از طریق مواجهه‌ای صادقانه با ترس‌ها، مشکلات و انتظارات‌مان و همچنین با به چالش کشیدن مفاهیمی مانند شادکامی، امید و مرگ، از خلال داستان‌های جذابی که بعضی‌شان از زندگی شخصی‌اش نشئت گرفته است، دیدگاه جدیدی را به خواننده منتقل کند. 

 

قسمتی از این کتاب : 


 آدم‌ها و تبلیغات تلویزیونی‌ از شما می‌خواهند باور کنید کلید رسیدن به یک زندگی شاد داشتن شغلی بهتر، یا ماشینی بزرگ‌تر، یا دلبری زیباتر یا وان حمام و استخر بادی برای بچه‌هاست. همه به شما می‌گویند راه رسیدن به یک زندگی بهتر در بیش‌تر و بیش‌تر و بیش‌تر خواستن است. بیش‌تر بخر، بیش‌تر داشته باش، بیش‌تر بساز. همیشه در معرض بمباران پیام‌هایی هستید که به شما می‌گویند صبح تا شب به همه چیز اهمیت دهید. به خریدن تلویزیون جدید اهمیت دهید. به داشتن تعطیلاتی بهتر از همکاران‌تان اهمیت دهید. به خریدن مونوپاد جنس اعلا برای سلفی گرفتن اهمیت دهید. 
اما چرا؟ حدس من این است: زیرا اهمیت دادن به چیزهای زیاد برای کسب‌وکار خوب است. 
البته کسب‌وکارِ خوب هیچ ایرادی  ندارد، اما مشکل این‌جاست که اهمیت دادنِ بیش از حد، برای سلامت روانی شما مضر است. باعث می‌شود بیش از اندازه به چیز‌های سطحی و تصنعی وابسته شوید و زندگی‌تان را در تعقیب سرابی از شادکامی و رضایت تلف کنید. کلید رسیدن به یک زندگی خوب، نه در  اهمیت دادن به چیزهای بیش‌تر بلکه در اهمیت دادن به چیزهای کمتری است، اهمیت دادن فقط به آنچه حقیقی، دردسترس و مهم باشد.

مشخصات کتاب هنر ظریف بی‌خیالی(رویکردی نامتعارف به خوب زیستن)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : هنر ظریف بی‌خیالی(رویکردی نامتعارف به خوب زیستن)
ناشر : نشر کرگدن
نویسنده : مارک منسون
مترجم : رشید جعفرپور
نوبت چاپ : چهارم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 212
شابک : 9786226420006
وزن (گرم) : 205
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×