نخستین آدم

نخستین آدم

نخستین آدم

وضعیت: موجود
ناشر: نشر بیدگل
قیمت:  
220,000ريال

نویسنده : یوجین اونیل 

   ترجمه : بهزاد قادری 

 

تلاش اونیل در همۀ نمایشنامه‌هایش رسیدن به گونه‌ای تراژدی در بافت زندگی عادی بود. او مواد خام کار خود را از میان خدایانی که انسان معاصر به آنها خو کرده برمی‌گزید. اونیل با گوریل پشمالو، آنا کریستی، و نخستین آدم یک تریلوژی  به سبک و سیاق تراژدی‌های یونان باستان می‌سازد تا نشان دهد که در قرن بیستم نیز تراژدی با درون‌مایه‌های رایج در تراژدی یونانی همچنان امکان‌پذیر است.

نخستین آدم داستان كُرتيس جيسنِ انسان‌شناس است که قصد دارد حلقه مفقوده میان انسان و حيوان را، حتي اگر شده با سفر به دورترين نقاط دنيا كشف كند. او و همسرش مارتا پس از آنکه دو فرزند خود را از دست می‌دهند عهد می‌بندند زندگی مشترک خود را وقف علم و دانش کنند تا از این راه به بشریت خدمت کنند. این دو پس از سال‌ها به زادگاه کرتیس بازمی‌گردند، اما بازگشت و مواجۀ آنها با محیط کوچک شهر و خانوادۀ سنتی کرتیس ماجراهایی به دنبال دارد.

نخستین آدم داستان كُرتيس جيسنِ انسان‌شناس است که قصد دارد حلقه مفقوده میان انسان و حيوان را، حتي اگر شده با سفر به دورترين نقاط دنيا كشف كند. او و همسرش مارتا پس از آنکه دو فرزند خود را از دست می‌دهند عهد می‌بندند زندگی مشترک خود را وقف علم و دانش کنند تا از این راه به بشریت خدمت کنند. این دو پس از ده سال به زادگاه کُرتیس بازمی گردند و کرتیس این‌بار قرار است راهی سفری اکتشافی به آسیا شود و می‌خواهد مارتا را نیز با خود ببرد، اما سیر وقایع جور دیگری رقم می‌خورد.

مشخصات کتاب نخستین آدم

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : نخستین آدم
ناشر : نشر بیدگل
نویسنده : یوجین اونیل
مترجم : بهزاد قادری
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 129
شابک : 9786226863032
وزن (گرم) : 135
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×