تاریخ بشر از کج‌بیل تا هات‌میل

تاریخ بشر از کج‌بیل تا هات‌میل

تاریخ بشر از کج‌بیل تا هات‌میل

وضعیت: موجود
ناشر: انتشارات روزنه
قیمت:  
520,000ريال

نویسنده : حسین یعقوبی

 

ویژگی قابل توجه کتاب، استفاده از زبان طنزآمیز توسط نویسنده است که به گفته نویسنده استفاده از این زبان منجر به این می‌شود که مطالب روایت شده در کتاب از یاد مخاطب نرود.

نویسنده متن خود را در این کتاب از دوران پارینه سنگی آغاز می‌کند و پس از آن به سراغ عهد باستان و ورود خدایان به عرصه زندگی اجماعی بشر می‌رود و از رهگذر آن به معرفی انواع این خدایان در تمدن‌های باستانی مشرق زمینه نیز می‌‌پردازد.

نویسنده در ادامه این کتاب به دوران کلاسیک سفر کرده و به بیان چگونگی ارتباطات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در تمدن یونان و روم باستان پرداخته و پس از آن مخاطب خود را به اروپا در دوران قرون وسطی برده و با ظهور و سقوط امپراطوی کلیسا در این دوران آشنا می‌کند. موضوعاتی مانند دوران تفتیش عقاید، حمله مغولان به کشورهای مختلف جهان و ظهور امپراطوری عثمانی از مهمترین موضوعاتی است که یعقوبی در این بخش از کتاب خود از آنها یاد می‌کند.

از اصلاحات مذهبی تا انقلاب صنعتی عنوان پنجمین فصل از کتاب «تاریخ بشر از کج بیل تا هات میل» است که نویسنده در آن به معرفی ویژگی‌های تمدن نوین بشری در قرن 16 میلادی می‌‌پردازد و حکومت انگلستان و فرانسه را در آن مورد بررسی قرار می‌دهد.

بررسی وقایع رخ داده در قرن بیستم شامل جنگ‌های رخ داده در این قرن و نیز اکتشافات صورت گرفته در قرن بیستم بخش دیگری از این کتاب را تشکیل می‌دهد.

مشخصات کتاب تاریخ بشر از کج‌بیل تا هات‌میل

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : تاریخ بشر از کج‌بیل تا هات‌میل
ناشر : انتشارات روزنه
نویسنده : حسین یعقوبی
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1391
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 306
شابک : 9789643341862
وزن (گرم) : 450
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×