استالین

استالین

استالین

وضعیت: موجود
ناشر: نشر ماهی
قیمت:  
480,000ريال
نویسنده : ادوارد رادزینسکی
   ترجمه : آبتین گلکار

 کتاب استالین اثر ادوارد رادزینسکی نویسنده و تاریخدان روس است که البته نخست به عنوان نویسنده و پس از آن به عنوان تاریخدان شناخته می‌شود. البته او در دهه 1980 نمایش‌نامه‌نویس مشهوری نیز بود اما پس از فروپاشی شوروی به صورت تخصصی رو به تاریخ آورد و توانست آثار تاریخی بسیار پرکششی را هم خلق کند.

این کتاب همانند یک رمان اثری پرکشش به شمار می‌رود و یک زندگی‌نامه کامل از ژوزف استالین را شامل می‌شود. نکته جالب توجه این است که رادزینسکی در سال‌های گذشته در رادیو و تلویزیون روسیه برنامه اجرا کرده و مخاطبان زیادی نیز دارد و از همین شهرت برای پرفروش شدن کتاب نیز بهره برده البته در کنار آن کتاب بر پایه اسناد و مدارک متقنی نوشته شده است که پس از فروپاشی شوروی از حالت کاملاً محرمانه خارج شده و قابل دسترس شده است.

این کتاب زندگی‌نامه استالین از زمان تولد تا مرگ را شامل می‌شود و در سه بخش نوشته شده است. بخش نخست که کوتاه‌ترین بخش آن نیز هست، کودکی استالین را روایت می‌کند و در بخش دوم نوع و نحوه ورود استالین به فعالیت‌های انقلابی را بازگو می‌کند. فعالیت‌های استالین با نام مخفی «کوبا» و نیز نقش وی در فضای سیاسی شوروی پس از انقلاب اکتبر نیز از دیگر بخش‌های فصل دوم این کتاب است.

سومین بخش از این کتاب به موضوع چگونگی به قدرت رسیدن استالین به عنوان رهبر شوروی و حکومت وی بر این کشور نوشته شده است که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب است.

مشخصات کتاب استالین

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : استالین
ناشر : نشر ماهی
نویسنده : ادوارد رادزینسکی
مترجم : آبتین گلکار
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1395
نوع جلد و قطع : گالینگور - وزیری
تعداد صفحات : 700
شابک : 9789642091553
وزن (گرم) : 1300
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×