دروغ/ اراده‌ی آزاد (تجربه و هنر زندگی 10)

دروغ/ اراده‌ی آزاد (تجربه و هنر زندگی 10)

دروغ/ اراده‌ی آزاد (تجربه و هنر زندگی 10)

وضعیت: موجود
ناشر: نشر گمان
قیمت:  
160,000ريال
نویسنده : سام هریس
   ترجمه : خشایار دیهیمی

مجموعه‌ی «تجربه و هنر زندگی» تلاشی است برای آشنایی انسان بر زوایای تاریک و پیچیدگی‌های مسائل زندگی‌اش و نیز دعوت از وی برای تفکر بیشتر و یافتن راه‌حل‌های مخصوص به خود در مورد مسائل زندگی با استفاده از تجربه دیگران.

این مجموعه توسط گروهی از مترجمان به سرپرستی خشایار دیهیمی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

خشایار دیهیمی در بخشی از مقدمه نسبتا بلند خود بر این مجموعه می‌نویسد: با اینکه کتاب‌های این مجموعه فلسفی هستند اما چون فلسفی به معنای خاصی هستند، در عنوان مجموعه به جای لفظ «فلسفه» از «هنر زندگی» استفاده شده است. مجموعه هنر زندگی همچنانکه از عنوان آن هم بر می‌آید به دو دسته کتاب تقسیم می‌شود؛ کتاب‌های نظری «هنر زندگی» و زندگی‌نامه‌‌ها، زندگی‌‌نامه‌های شخصی، یادداشت‌های پراکنده و خاطراتی که صرفاً تجربه زندگی هستند.

دیهیمی همچنین در بخش دیگری از مقدمه این مجموعه تصریح داشته است: اینها (موضوعات آثار این مجموعه) مسائلی است که تقریباً همه فیلسوفان هنر، دغدغه‌اش را دارند: معنای زندگی، خوشبختی، نوع‌دوستی، سرشت بشر، فضیلت، مبانی ارزش‌ها، شخصیت، همزیستی مسالمت‌آمیز، ترس، درد، بیمای، ملال و ...

دیهیمی درباره‌ی این عنوان از مجموعه چنین می گوید :

سام هریس یک نورولوژیست است و این کتاب متشکل از دو مقاله مستقل است. مقاله دروغ را که ترجمه کردم و در این کتاب آوردم. اما مقاله اراده آزاد در آن سوی دنیا به صورت یک کتاب مستقل چاپ شده بود. منتها چون حجم آن کم بود، تصمیم گرفته بودم این دو مقاله را کنار هم در یک کتاب چاپ کنم. این کتاب به قلم این نورولوژیست به محض انتشار سر و صدای زیادی به پا کرد. این کتاب راجع به مسائل فلسفی از دیدگاه یک نورولوژیست می‌نویسد و می‌پرسد انسان آیا اختیار دارد یا ندارد؟ یا این که این موضوع کارکرد مغز است و فعل و انفعالات شیمیایی است. این متفکر بیشتر دیدگاهش متکی بر مباحث علمی است.


مشخصات کتاب دروغ/ اراده‌ی آزاد (تجربه و هنر زندگی 10)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : دروغ/ اراده‌ی آزاد (تجربه و هنر زندگی 10)
ناشر : نشر گمان
نویسنده : سام هریس
مترجم : خشایار دیهیمی
نوبت چاپ : پنجم
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - پالتویی
تعداد صفحات : 138
شابک : 9786009407286
وزن (گرم) : 140
سایر محصولات مرتبط با این محصول
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×