گفتگوهای مطبوعاتی (ناصر کاتوزیان)

گفتگوهای مطبوعاتی (ناصر کاتوزیان)

گفتگوهای مطبوعاتی (ناصر کاتوزیان)

وضعیت: موجود
ناشر: انتشارات شرکت‌سهامی‌انتشار
قیمت:  
250,000ريال
نویسنده : ناصر کاتوزیان

دكتر كاتوزيان از حقوقدانان برجسته ایرانی و نویسنده کتب دانشگاهی در رشته حقوق مدنی و از اساتید حقوق دانشگاه تهران بود.کاتوزیان سال 1306 در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان اقبال به اتمام رساند و دوران دبیرستان را در دبیرستان علمیه طی کرد. سپس وارد دانشگاه تهران شد و به تحصیل در رشته حقوق پرداخت.

وی در ادامه تحصیلات خود رشته حقوق قضا را انتخاب کرد و در سال 1339 با دفاع از رساله دکتری خود با عنوان «وصیت» به اخذ عنوان دکتری حقوق نایل شد. محمود شهابی خراسانی از اساتید مهم وی در زمینه حقوق است.ناصر کاتوزیان در تدوین اولین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شرکت داشت. ناصر کاتوزیان پس از انقلاب فرهنگی 11سال از استادی دانشگاه تهران برکنار شد تا اینکه مجدداً از وی دعوت به عمل آمد. وی را پدر علم حقوق ایران نیز می‌خوانند.

زنده ياد كاتوزيان حدود 45 جلد کتاب تألیف کرده‌ است که اکثر آن‌ها کتب آموزشی دانشگاهی‌ هستند.

در این کتاب گفتگوها و مصاحبه‌های مختلف وی با مطبوعات گردآوری شده است. در مقدمه‌ی این کتاب به قلم دکتر کاتوزیان چنین می‌خوانیم:

بسیاری از خواانندگان، زبان بی‌پیرایه‌‎‌ی محاوره را بیش از نثرهای فاخر می پسندند، زیرا به همان سادگی که بر زبان گوینده جاری است ، بردل نیز می نشیند. تنوع موضوع گفتگوها نیز امتیازی است که مصاحبه‌ها دارند. چنان که دیده می شود، در گفت و شنود مطبوعاتی از فلسفه گرفته تا فقه و اخلاق و مذهب طرح و بحث می گردد، در حال که در مقاله ای علمی چنین پراکنده گویی از عیوب راهزن است. از این گذشته، بر کسانی که مایلند مجموع آثار نویسنده‌ی مورد علاقه‌ی خود را در اختیار داشته باشند دریغ است که مصاحبه های او را نخوانند و بخش مهمی از هدف مطلوب‌شان ناقص بماند...

مشخصات کتاب گفتگوهای مطبوعاتی (ناصر کاتوزیان)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : گفتگوهای مطبوعاتی (ناصر کاتوزیان)
ناشر : انتشارات شرکت‌سهامی‌انتشار
نویسنده : ناصر کاتوزیان
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1393
نوع جلد و قطع : گالینگور - وزیری
تعداد صفحات : 376
شابک : 9789643253820
وزن (گرم) : 730
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×