حاجی‌بابا میرغضب

حاجی‌بابا میرغضب

حاجی‌بابا میرغضب

وضعیت: موجود
ناشر: انتشارات آشیان
قیمت:  
50,000ريال
نویسنده : اسماعیل محلاتی
  تصحیح : هارون وهومن

این کتاب نوشته ی اسماعیل محلاتی٬‌مترجم دربار ناصرالدین شاه قاجار است.
"موضوع این کتاب، روایت داستانی از دوره قاجار است. رمان حاضر را می‌توان از نخستین تجربه‌های رمان‌نویسی در عصر ناصرالدین‌شاه قاجار برشمرد. در این کتاب، نگارنده با استفاده از زاویه دید اول شخص و گاه دانای کل (سوم شخص) به روایت داستانی از زندگی دختری به نام «زینب کرد» و مردی با عنوان «حاجی بابی نسقچی» پرداخته است. وی در ضمن شرح ماجراهای زندگی زینب و نسقچی، اطلاعاتی از اوضاع دربار، و رفتارشناسی مردم ایران در دوره‌ی قاجار را در اختیار مخاطب قرار داده و ظلم و ستم عصر قاجاری را نیز در لفافه بیان می‌نماید."

قسمتی از این کتاب :

"قلیان را تازه کرد٬ داد به من. همینطور که میکشیدم٬ زن وزیر آمد که برود. زینب به خاطرم آمد. دیگر نتوانستم بکشم. آه سردی از دل پر درد کشیدم و سوار شدم.
چون روز پیش از نورجهان شنیدم که فرستادندش یه عمارت تابستانی که واقع است در پایین کوهی که بیرون دروازه قزوین است٬ که در آنجا مشق رقاصی و خوانندگی بکند؛ و شاه فرموده است که تا وقت مراجعت باید خوب و کامل باشد.
همین طور که میرفتم٬‌نتواستم خودداری بکنم و نگاه به طرف عمارتی که زینب در آنجا بود نکنم. اگر وقت دیگر بود٬‌محال بود که پای عمارت نروم٬ بلکه دفعه ی دیگر زینب را ببینم و او مرا ببیند٬‌لکن چون این همه بی وفایی را از او دیدم٬ اعتنایی نگذاشتم... "

مشخصات کتاب حاجی‌بابا میرغضب

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : حاجی‌بابا میرغضب
ناشر : انتشارات آشیان
نویسنده : اسماعیل محلاتی
مترجم : تصحیح : هارون وهومن
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1389
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 160
شابک : 9789647518659
وزن (گرم) : 200
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×