فلسفه‌ای برای زندگی - رواقی زیستن در دنیای امروز (تجربه و هنر زندگی13)

فلسفه‌ای برای زندگی - رواقی زیستن در دنیای امروز (تجربه و هنر زندگی13)

فلسفه‌ای برای زندگی - رواقی زیستن در دنیای امروز (تجربه و هنر زندگی13)

وضعیت: موجود
ناشر: نشر گمان
قیمت:  
400,000ريال

نویسنده : ویلیام اروین
   ترجمه : محمود مقدسی

 

مجموعه‌ی «تجربه و هنر زندگی» تلاشی است برای آشنایی انسان بر زوایای تاریک و پیچیدگی‌های مسائل زندگی‌اش و نیز دعوت از وی برای تفکر بیشتر و یافتن راه‌حل‌های مخصوص به خود در مورد مسائل زندگی با استفاده از تجربه دیگران.

این مجموعه توسط گروهی از مترجمان به سرپرستی خشایار دیهیمی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

خشایار دیهیمی در بخشی از مقدمه نسبتا بلند خود بر این مجموعه می‌نویسد: با اینکه کتاب‌های این مجموعه فلسفی هستند اما چون فلسفی به معنای خاصی هستند، در عنوان مجموعه به جای لفظ «فلسفه» از «هنر زندگی» استفاده شده است. مجموعه هنر زندگی همچنانکه از عنوان آن هم بر می‌آید به دو دسته کتاب تقسیم می‌شود؛ کتاب‌های نظری «هنر زندگی» و زندگی‌نامه‌‌ها، زندگی‌‌نامه‌های شخصی، یادداشت‌های پراکنده و خاطراتی که صرفاً تجربه زندگی هستند.

دیهیمی همچنین در بخش دیگری از مقدمه این مجموعه تصریح داشته است: اینها (موضوعات آثار این مجموعه) مسائلی است که تقریباً همه فیلسوفان هنر، دغدغه‌اش را دارند: معنای زندگی، خوشبختی، نوع‌دوستی، سرشت بشر، فضیلت، مبانی ارزش‌ها، شخصیت، همزیستی مسالمت‌آمیز، ترس، درد، بیمای، ملال و ...

کتاب «فلسفه‌ای برای زندگی» جلد 13 از این مجموعه است، و سعی دارد مخاطب را با موضوع داشتن فلسفه‌ای برای زیستن و زندگی کردن درگیر کند و نگاه‌ها و افق‌های تازه‌ای را در برابر او بگشاید.

نویسنده کتاب معتقد است بدون داشتن فلسفه‌ای برای زندگی، عمرمان را هدر می‌دهیم و بسیاری از لحظات عمر خود را با تنش و سرخوردگی سپری می‌کنیم. اروین کاوش در فلسفه‌های کهن را نویدبخش یافتن فلسفه‌ای برای زندگی دانسته و بنا به دیدگاه‌های خود که درباره آنها توضیحاتی هم ارائه می‌کند، فلسفه زندگی رواقیون را بعنوان یکی از بصیرت بخش ترین فلسفه‌ها انتخاب کرده و به تحلیل آموزه‌های آن به زبانی ساده و همه فهم می پردازد.

او پیش‌تر مجذوب آموزه‌های ذن بودیسم بوده، عقیده دارد آموزه‌های رواقیون از یک سو برای ذهن تحلیلی و موشکاف انسان مدرن موجه‌تر و پذیرفتنی‌تر است و از سوی دیگر گوهر آموزه‌های ذن بودیسم را هم در خود دارد.

ویلیام اروین با کاوش در فلسفه رواقیون باستان و با استفاده از تجربه‌های شخصی‌اش در مسیر رواقی زیستن نشان می‌دهد چطور بینش‌ها و توصیه‌های عملی رواقیون می‌تواند به ما آدم‌های دنیای امروز کمک کند بهتر زندگی کنیم.

مشخصات کتاب فلسفه‌ای برای زندگی - رواقی زیستن در دنیای امروز (تجربه و هنر زندگی13)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : فلسفه‌ای برای زندگی - رواقی زیستن در دنیای امروز (تجربه و هنر زندگی13)
ناشر : نشر گمان
نویسنده : ویلیام اروین
مترجم : محمود مقدسی
نوبت چاپ : هفتم
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - پالتویی
تعداد صفحات : 378
شابک : 9786007289075
وزن (گرم) : 340
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×