به فروشگاه بهان بوک خوش آمدید، مهمان
|
|
عضویت
سبد خرید: (0) مورد
دسته بندی‌ها
اطلاعات ارائه كننده
نشر گمان
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول بنیانی علمی برای جهان عقلانی (تجربه و هنر زندگی 4) آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
خرید با درگاه اینترنتی
----  

بنیانی علمی برای جهان عقلانی (تجربه و هنر زندگی 4)

بنیانی علمی برای جهان عقلانی (تجربه و هنر زندگی 4)
قیمت: 195,000ريال
 
 
نویسنده : پپل ديويس
   ترجمه : محمدابراهيم محجوب

مجموعه‌ی «تجربه و هنر زندگی» تلاشی است برای آشنایی انسان بر زوایای تاریک و پیچیدگی‌های مسائل زندگی‌اش و نیز دعوت از وی برای تفکر بیشتر و یافتن راه‌حل‌های مخصوص به خود در مورد مسائل زندگی با استفاده از تجربه دیگران.

این مجموعه توسط گروهی از مترجمان به سرپرستی خشایار دیهیمی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

خشایار دیهیمی در بخشی از مقدمه نسبتا بلند خود بر این مجموعه می‌نویسد: با اینکه کتاب‌های این مجموعه فلسفی هستند اما چون فلسفی به معنای خاصی هستند، در عنوان مجموعه به جای لفظ «فلسفه» از «هنر زندگی» استفاده شده است. مجموعه هنر زندگی همچنانکه از عنوان آن هم بر می‌آید به دو دسته کتاب تقسیم می‌شود؛ کتاب‌های نظری «هنر زندگی» و زندگی‌نامه‌‌ها، زندگی‌‌نامه‌های شخصی، یادداشت‌های پراکنده و خاطراتی که صرفاً تجربه زندگی هستند.

دیهیمی همچنین در بخش دیگری از مقدمه این مجموعه تصریح داشته است: اینها (موضوعات آثار این مجموعه) مسائلی است که تقریباً همه فیلسوفان هنر، دغدغه‌اش را دارند: معنای زندگی، خوشبختی، نوع‌دوستی، سرشت بشر، فضیلت، مبانی ارزش‌ها، شخصیت، همزیستی مسالمت‌آمیز، ترس، درد، بیمای، ملال و ...


اين کتاب از این مجموعه ۹ فصل دارد که عبارتند از «عقل و عقيده» ، «آيا جهان مي تواند خود را بيافريند؟» ، «قواعد طبيعت چيستند؟ » ، «رياضيات و واقعيت» ، «جهان هاي واقعي و جهان هاي مجازي» ، «راز رياضي» ، «چرا جهان چنين است که هست؟ » ، «جهان صانع» و «رمز و راز در ژرفناي جهان».

در معرفي کتاب آمده است : «آن مضمون محوري که من در اين کتاب کاويده ام اين است که از رهگذر علم ، ما انسان ها مي توانيم دست کم بخشي از راز دهر را دريابيم. ما بخشي از رمز کيهاني را گشوده ايم. اينکه چرا بايد چنين باشد ، اينکه چرا نوع بشر بايد حامل آن نور عقلاني باشد که کليد جهان را فراهم مي آورد ، معمايي است ژرف. با اين همه ما فرزندان کائنات ، ما ذراتِ زنده وار غبارهاي کيهاني ، مي توانيم درباره سرشت همان کائنات بينديشيم ، حتي تا آنجا که بتوانيم سرکي به قواعدي بکشيم که کائنات بر اساس آنها مي چرخد. اينکه ما چگونه به اين بعد کيهان پيوند خورده ايم ، راز درونِ پرده است. در عين حال اين پيوند قابل انکار نيست.»
مشخصات
عنوان:بنیانی علمی برای جهان عقلانی (تجربه و هنر زندگی 4)
ناشر:نشر گمان
نویسنده:پپل ديويس
مترجم:محمدابراهيم محجوب
نوبت چاپ:سوم
تاریخ انتشار:1394
نوع جلد و قطع:شومیز - پالتویی
تعداد صفحات:428
شابک:9786009407231
وزن (گرم):370
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2018 فروشگاه اینترنتی کتاب بهان بوک
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو
بهان بوک