به فروشگاه بهان بوک خوش آمدید، مهمان
|
|
عضویت
سبد خرید: (0) مورد
دسته بندی‌ها
اطلاعات ارائه كننده
نشر گمان
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول فلسفه‌ی ترس (تجربه و هنر زندگی 5) آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
خرید با درگاه اینترنتی
----  

فلسفه‌ی ترس (تجربه و هنر زندگی 5)

فلسفه‌ی ترس (تجربه و هنر زندگی 5)
قیمت: 300,000ريال
 
 
نویسنده : لارس اسوندسن
   ترجمه : خشایار دیهیمی

مجموعه‌ی «تجربه و هنر زندگی» تلاشی است برای آشنایی انسان بر زوایای تاریک و پیچیدگی‌های مسائل زندگی‌اش و نیز دعوت از وی برای تفکر بیشتر و یافتن راه‌حل‌های مخصوص به خود در مورد مسائل زندگی با استفاده از تجربه دیگران.

این مجموعه توسط گروهی از مترجمان به سرپرستی خشایار دیهیمی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

خشایار دیهیمی در بخشی از مقدمه نسبتا بلند خود بر این مجموعه می‌نویسد: با اینکه کتاب‌های این مجموعه فلسفی هستند اما چون فلسفی به معنای خاصی هستند، در عنوان مجموعه به جای لفظ «فلسفه» از «هنر زندگی» استفاده شده است. مجموعه هنر زندگی همچنانکه از عنوان آن هم بر می‌آید به دو دسته کتاب تقسیم می‌شود؛ کتاب‌های نظری «هنر زندگی» و زندگی‌نامه‌‌ها، زندگی‌‌نامه‌های شخصی، یادداشت‌های پراکنده و خاطراتی که صرفاً تجربه زندگی هستند.

دیهیمی همچنین در بخش دیگری از مقدمه این مجموعه تصریح داشته است: اینها (موضوعات آثار این مجموعه) مسائلی است که تقریباً همه فیلسوفان هنر، دغدغه‌اش را دارند: معنای زندگی، خوشبختی، نوع‌دوستی، سرشت بشر، فضیلت، مبانی ارزش‌ها، شخصیت، همزیستی مسالمت‌آمیز، ترس، درد، بیمای، ملال و ...

در این جلد از این مجموعه بی بررسی فلسفه‌ی ترس پرداخته شده است :

دامنه و گستره ترس و وحشت در دوران کنونی بیش از گذشته است. خطراتی که امروزه متوجه بشر است در مقایسه با گذشته بیشتر شده است.این اثر به انگیزه‌ها و عواملی که در پشت سر ترس و خوف قرار دارد می‌پردازد. ادعای نویسنده این است که ترس و خوف در همه ابعاد زندگی مدرن وارد شده است. ترس از حملات تروریستی ، انواع خطراتی که انسان مدرن را تهدید می‌کند و سایر عوامل تهدیدزا امروزه پیرامون هر شخصی را در بر گرفته است.برای بررسی این ترس و هراس نویسنده گریزی به حوزه‌هایی چون علوم ، سیاست ، جامعه شناسی و ادبیات می‌زند تا این مفهوم را در آن حوزه‌ها مورد بررسی قرار دهد.

بررسی زیست شناسانه عواملی که در پشت ترس و هراس قرار دارند و احساساتی که منجر به ترس می‌شوند مورد توجه نویسنده است. یکی از این عوامل مسائل مربوط به اعصاب است. فعل و انفعلاتی که در هنگام احساس ترس در بدن رخ می‌دهد فرد را به اقداماتی وا می‌دارد که بتواند خطر و ریسک را به حداقل برساند.
ترس می‌تواند ناشی از شرایط اجتماعی و سیاسی نیز باشد. برای نمونه ترسی که ماکیاولی و هابز به آن دچار بودند ناشی از شرایط اجتماعی و سیاسی زمان و جامعه خود بود که در آثار آنها منعکس شده است. برای مثال توجه و تأکید هابز بر امنیت است و این مفهوم محور اندیشه سیاسی هابز است.
مشخصات
عنوان:فلسفه‌ی ترس (تجربه و هنر زندگی 5)
ناشر:نشر گمان
نویسنده:لارس اسوندسن
مترجم:خشایار دیهیمی
نوبت چاپ:ششم
تاریخ انتشار:1397
نوع جلد و قطع:شومیز - پالتویی
تعداد صفحات:237
شابک:9786009160648
وزن (گرم):220
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2018 فروشگاه اینترنتی کتاب بهان بوک
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو
بهان بوک