به فروشگاه بهان بوک خوش آمدید، مهمان
|
|
عضویت
سبد خرید: (0) مورد
دسته بندی‌ها
اطلاعات ارائه كننده
نشر مرکز
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول ابن‌عربی آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
خرید با درگاه اینترنتی
----  

ابن‌عربی

ابن‌عربی
قیمت: 175,000ريال
 
 
نویسنده : سلیمان اولوداغ
    ترجمه : داود وفایی

ابن‌عربی از عرفای بسیار مهم و به نظر برخی، بزرگ‌ترین عارف جهان اسلام است. دستگاه معرفتی او بر کشف و الهام مبتنی است اما عقل و خرد را نیز در نظام فکری او نمی‌توان نادیده گرفت. اندیشه‌های او که بر مکاشفات الهی و قوه شگفت‌انگیز خیال بنا شده است، ضرورتا از او متفکری بزرگ و فیلسوفی گران‌قدر ساخته است. پژوهش‌هایی که این جنبه از شخصیت ابن‌عربی را موضوع کار خود قرار داده‌اند به قدری است که نمی‌توان آن‌ها را اندک دانست.

ابن‌عربی برای آن دسته از متفکران مشهور شیعه همچون بهاءالدین عاملی، میرداماد، میرفندرسکی و ملاصدرا که به مکتب حکمت الهی اصفهان منسوب بوده‌اند، همیشه منبع الهام بوده است، اما در عین حال و به همان میزان مورد تنفر بسیاری دیگر از علمای شیعه نیز قرار گرفته است و علمای متعددی او را زندیق خوانده‌اند. مقصود از نگارش این کتاب، طبق نوشته‌های اولوداغ در ابتدای آن، معرفی خطوط کلی اندیشه این متفکر به نسل جوان امروز است.

نخستین بخش این کتاب به زندگانی ابن عربی و سفرهای او در مصر، عراق، حجاز، آناتولی و شرق می‌پردازد و در بخش دوم روش کار و سرچشمه‌های الهام او و شکل و محتوای آثارش بررسی می‌شوند. در بخش سوم اهم نظریات فلسفی و عرفانی او معرفی شده و مسائلی از قبیل نظریه معرفتی او، مسائل وحدت وجود، نبوت و ولایت، نفس خیال و رویا، فنا، کرامت، زن و عشق، خیر و شر و امثال آن‌ها بررسی می‌شوند. بخش چهارم هم جایگاه ابن‌عربی در تفکر اسلامی را تشریح می‌کند.

در بخش اول که «زندگی ابن‌عربی» نام دارد، خانواده، محیط زندگی، سال‌های کودکی، جوانی، مسافرت ابن‌عربی به شرق و دیگر سفرهای او به علاوه واپسین سال‌های عمر ابن‌عربی روایت می‌شود. بخش دوم «روش و آثار ابن عربی» نام دارد و عناوینی مانند روش ابن‌عربی و سرچشمه‌ الهام‌های او، آثار ابن‌عربی، طرز بیان و هنر ابن‌عربی و محتوای آثار ابن‌عربی را شامل می‌شود.

دیدگاه‌های ابن‌عربی هم با توضیح و تشریح در فصل سوم آمده‌اند. انسان کامل، اعیان ثابته، عمل و معرفت، نبوت و ولایت، کرامت از نظر ابن عربی، درجات عشق، زیبایی‌شناسی، محبت و زیبایی و ... از نمونه مباحث مطرح شده در این فصل کتاب هستند. در فصل پایانی کتاب هم که «جایگاه ابن‌عربی در تفکر اسلامی» نام دارد، انتقادهایی که بر ابن‌عربی وارد شده است و پاسخ آن‌ها، مخالفان ابن‌عربی، تاثیر ابن‌عربی، منبع اندیشه‌های ابن‌عربی، کتابشناسی و یادداشت‌ها از بخش‌های تشکیل‌دهنده این بخش هستن
مشخصات
عنوان:ابن‌عربی
ناشر:نشر مرکز
نویسنده:سلیمان اولوداغ
مترجم:داود وفایی
نوبت چاپ:چهارم
تاریخ انتشار:1395
نوع جلد و قطع:شومیز - رقعی
تعداد صفحات:166
شابک:9789643058494
وزن (گرم):210
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2018 فروشگاه اینترنتی کتاب بهان بوک
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو
بهان بوک