به فروشگاه بهان بوک خوش آمدید، مهمان
|
|
عضویت
سبد خرید: (0) مورد
دسته بندی‌ها
اطلاعات ارائه كننده
انتشارات مینوی‌خرد
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است ؟ آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
خرید با درگاه اینترنتی
----  

آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است ؟

آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است ؟
قیمت: 100,000ريال
 
 
نویسنده : رونالد دورکین
ترجمه : محمود حبیبی ،خشایار دیهیمی
 
انتخابات عرصه جدل‌های سیاسی است. جایی که باید بر رقیب پیروز شوی و تمام تلاش‌ها معطوف به نتیجه است. نتیجه هم تکلیفش روشن است؛ رسیدن به قدرت. میدان رقابت سیاسی را که دنبال کنی این شبهه پیش می‌آید که لابد می‌توانی از هر روش و ابزاری استفاده کنی. مثل نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا که همسران همدیگر را هدف گرفته‌اند و دیگری را تهدید می‌کنند که اطلاعات بیشتری از رقیب رو می‌کنند. در چنین احوالاتی یک سوال جدی به ذهن می‌رسد: آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است؟ خوشبختانه این سوال مبنای کتابی با همین عنوان شده که رونالد دورکین آن را نوشته است.

به عقیده نویسنده سیاست در آمریکا بیش از پیش دو قطبی و مبتذل شده است. دنبال کردن رقابت‌های انتخاباتی این گزاره را برای مخاطب تایید می‌کند. در چنین فضایی اساسا گفت‌وگو بر اساس منطق و در چهارچوب اصول پذیرفته شده از جانب یک ملت، امکان‌پذیر نیست. اگر چه نویسنده کشور خود را موضوع بررسی قرار می‌دهد اما زبان سیاسی- فلسفی، حقوقی کتاب دستورالعملی در اختیار خواننده قرار می‌دهد که شاخص و معیار مناسبی برای سنجش دموکراسی به عنوان یکی از نظام‌های سیاسی موجود است. مفاهیم موجود در کتاب چندان محدود به آمریکا نیست و می‌توان با آن تمام داعیه‌داران دموکراسی در دنیا را به چالش کشید.

کتاب در چهار بخش مجزا تدوین شده که هرکدام یکی از ارکان اصلی است که باید در هر نظام سیاسی تکلیف‌شان روشن شود. جایگاه حقوق بشر در کتاب دورکین با توجه به موضوع تروریسم که دغدغه سال‌های اخیر آمریکا است تنظیم شده است. دین و کرامت انسانی نیز جایگاه و نقش دین در ساختار نظام حکومتی آمریکا را بررسی می‌کند. از سوی دیگر نظام مالیاتی به عنوان ابزار توزیع رفاه اقتصادی مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

نثر کتاب با وجود پیچیدگی‌های فلسفی و حقوقی، برخلاف آثار مشابه روان و شیوا به فارسی برگردانده شده است. از این رو مطالعه آن به خواننده این امکان را می‌دهد که فارغ از غوغاسالاری‌های رسانه‌ای درباره سیستم‌های حکومتی از جانب مدعیان دموکراسی، شاخص‌های اصلی این روش حکومتی را بشناسد. البته باید در نظر داشت که با مطالعه این کتاب به ابعاد و ویژگی‌های حکومت در آمریکا پی نمی‌بریم و همچنان برای شناخت نظام سیاسی ایالات متحده به آثار دوتوکویل نیازمندیم.

مشخصات
عنوان:آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است ؟
ناشر:انتشارات مینوی‌خرد
نویسنده:رونالد دورکین
مترجم:محمود حبیبی ،خشایار دیهیمی
نوبت چاپ:اول
تاریخ انتشار:1392
نوع جلد و قطع:شومیز - رقعی
تعداد صفحات:176
شابک:9786006220352
وزن (گرم):300
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2018 فروشگاه اینترنتی کتاب بهان بوک
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو
بهان بوک