به فروشگاه بهان بوک خوش آمدید، مهمان
|
|
عضویت
سبد خرید: (0) مورد
دسته بندی‌ها
اطلاعات ارائه كننده
انتشارات فرهنگ‌معاصر
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول تاریخ کهن قلندریه آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
خرید با درگاه اینترنتی
----  

تاریخ کهن قلندریه

تاریخ کهن قلندریه
قیمت: 200,000ريال
 
 
نویسنده : احمد تارگون کارا مصطفی
   ترجمه : مرضیه سلیمانی

کتاب از مطالبی با عناوین «مقدمه»، «ترک از طریق کژروی اجتماعی»، «تَرک، فردگرایی کژروانه و تصوف»، «استادان پارسا»، «گروه‌های دروایش در اوج شکوفایی»، «درویش‌ها در امپراطوری عثمانی»، «ترک‌ها در اواخر قرون وسطا» و «نتیجه‌گیری» تشکیل شده است.

مترجم درباره ویژگی کتاب و با اشاره به اینکه اثر با عنوان «دوستان گستاخ خدا» در خارج از ایران چاپ شده، می‌نویسد: «کتاب تاریخ کهن قلندریه از معدود منابع جامع و پرمایه در موضوع دشوار و پرابهام قلندریه و تاریخ کهن و پهناور آن است. این کتاب از حیث شمول جغرافیایی و نظم تحقیقی، شاید تنها کتاب جامع در تاریخ قلندریه در سراسر جهان اسلام باشد که همه شاخه‌های این جریان را در شرق، میانه و غرب اسلامی در بوته تحقیق، توصیف، تحلیل و نقد قرار داده است.»

پشت جلد کتاب آمده است: «قلندریه، جریان مبهم و پرپیچ و تابی است. تاریخ درازی داشته و ریشه‌های بلند و متفاوتش از تصوف تا فرهنگ عامه را دربر می‌گیرد. علاوه بر این در ادبیات و شعر نیز بازتاب گسترده‌ یافته و شاعران صوفی مسلک، این طریقت را پسندیده و قلندروَشی و قلندروشی پیشه گنجانده‌اند، تصوری که عموم مردم از درویشان و صوفیان دوره‌گرد داشته و دارند، همین قلندران بوده است. اینها در تمام اجتماعات و اقلیم‌های اسلامی به صورت افراد یا گروه‌های منزوی حضور داشته‌اند. نخستین شعر قلندری را با مضمونی لطیف و زیبا، باباطاهر عریان سرود و این دوبیتی، ائینه‌تمام نما و بازگوی قصه دراز قلندران در طول تاریخ است. مو آن رندم که که نامم بی قلندر/ نه خان دیرم، نه مان دیرم نه لنگر/ چو روز آیه بگردم گرد گیتی/ چو شو آیه به خشتی وانهم سر»

مشخصات
عنوان:تاریخ کهن قلندریه
ناشر:انتشارات فرهنگ معاصر
نویسنده:احمد تارگون کارا مصطفی
مترجم:مرضیه سلیمانی
نوبت چاپ:اول
تاریخ انتشار:1396
نوع جلد و قطع:گالینگور - رقعی
تعداد صفحات:272
شابک:9786001051159
وزن (گرم):400
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2018 فروشگاه اینترنتی کتاب بهان بوک
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو
بهان بوک