به فروشگاه بهان بوک خوش آمدید، مهمان
|
|
عضویت
سبد خرید: (0) مورد
دسته بندی‌ها
اطلاعات ارائه كننده
انتشارات دوستان
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول یاد مرگ آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
خرید با درگاه اینترنتی
----  

یاد مرگ

یاد مرگ
قیمت: 220,000ريال
 
 
(پنجره‌ای به روی زندگی)

نویسنده : ناصر مهدوی

به‌نظر می‌رسد، مجموعه‌ای از ثانیه‌ها، دقایق، روزها، هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌ها، واقعیت زندگی ما را به وجود می‌آورند. زندگی در حقیقت، سپری کردنِ همین لحظه‌هاست. گاهی در این مسیر، کامیاب می‌شویم و کارها بر وفق مراد و انتظارمان پیش می‌رود. در چنین مواقعی احساس شادمانی و خرسندی می‌کنیم و از زندگی رضایت داریم. ولی گاهی بر خلاف تصور و میل خود، حوادثی پیش می‌آید که کام ما را تلخ و آرامش ذهنی ما را بر هم می‌ریزد و عملاً ما را با چالش‌هایی مواجهه می‌سازد که انتظار آن را نداشتیم.

در چنین مواقعی، آن خرسندی و تعادل، ممکن است به نارضایتی و نابسامانی موقت بدل شود و بگوییم – که با مشکل رو‌به‌رو شده‌ام. –

بیماری، کنسل‌شدنِ ناگهانی یک جلسه یا مراسم، بارندگی شدیدی که پیش‌بینی نمی‌کردیم، خرابی اتومبیل، گم‌کردنِ برخی وسایل مورد نیاز، رویدادهای ناگهانی سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هزاران رویداد طبیعی و غیرطبیعی، نمونه‌ای از رخدادهای پی‌درپی است که در طول زندگی، بر ما تحمیل می‌شود و زندگی را با مسائل و مشکلاتِ مختلفی رو‌به‌رو می‌سازد.

پس اگر دقت کنیم، معلوم می‌شود که زندگی بشری آکنده از انواع مسائل و معضلاتی است که خواسته یا ناخواسته در سر راه او سبز و آدمی را با چالش‌های گوناگونی رو‌به‌رو می‌کند. به‌عنوان مثال برای رفع خستگی روحی و احساس نشاط بیشتر عزم سفر می‌کنیم ولی همین سیروسفر، مشکلاتی به مقتضای خود، به‌وجود می‌آورد. از مشکل مسکن، لابه و ناله سرمی‌دهیم ولی بعد از خرید خانه و مالکیت آن، چون مالِک خانه می‌شویم مسائلِ جدیدی سر راهمان سبز می‌شود. به‌این‌ترتیب، تجربه حسی و شهود درونی به ما می‌گوید: که زندگی همواره آمیخته با مشکل و مسئله است.

در کتاب روانشناسی حل مسئله آمده: تقریباً هرچیزی در زندگی یک مسئله است. …

مشخصات
عنوان:یاد مرگ
ناشر:انتشارات دوستان
نویسنده:ناصر مهدوی
نوبت چاپ:اول
تاریخ انتشار:1397
نوع جلد و قطع:شومیز - رقعی
تعداد صفحات:249
شابک:9789646207929
وزن (گرم):290
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2018 فروشگاه اینترنتی کتاب بهان بوک
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو
بهان بوک