همیشه ارباب

همیشه ارباب

همیشه ارباب

وضعیت: ناموجود
ناشر: چشمه

نویسنده : لوئیز کوپر
   ترجمه : شهره شاهین‌فر
 

کوپر سال 1952 به دنیا آمد و در مدتی کوتاه به یکی از نویسندگان برجسته در ادبیات فانتزی انگلستان تبدیل شد. او ابتدا نویسندگی را در دوران مدرسه و برای سرگرم کردن دوستانش آغاز کرد و نخستین رمانش در سن 20 سالگی منتشر شد.

کوپر پیش از این‌که تمام وقتش را صرف نوشتن داستان کند در یک موسسه انتشاراتی فعالیت داشت. آثار وی بعد از انتشار با موفقیت فراوانی روبه‌رو شد و سه‌گانه‌ای که با عنوان «ارباب» نوشت نام او را بر سر زبان‌ها انداخت؛ سه ‌گانه‌ای که رمان «همیشه ارباب» نخستین حلقه آن است. کوپر 57 سال عمر کرد و توانست حدود 80 اثر از خود در حوزه‌های مختلف بر جای بگذارد که سه گانه «ارباب» مطرح‌ترین آن‌هاست.

قهرمان داستان شخصی است به نام تارود و مخاطب در کتاب با تقابل خوبی و بدی روبه‌رو است و نظم، آشفتگی و مبارزه در سراسر داستان به بخش جدانشدنی از چرخه حیات انسان‌ها تبدیل می‌شود. تارود پسری است آرام و در عین حال عجیب. او در این رمان و آثار بعدی کوپر به محور اصلی روایت نویسنده تبدیل ‌شد و این‌گونه توانست در ادبیات انگلیس به عنوان یکی از مطرح‌ترین شخصیت‌های فانتزی شناخته شود.

در توضیح ناشر بر این کتاب آمده است: «تارود قهرمان بلندقد و لاغری است با چشم‌هایی به رنگ سبز زمردین، او شخصیتی است تودار و بی‌نیاز و تقریبا دور از دسترس، اما در عین‌حال به‌شدت وفادار به مردم و قوانینی که آن‌ها دوست دارند. او می‌تواند دوستی فوق‌العاده گران‌بها یا دشمنی بسیار خطرناک باشد. تارود قهرمان عجیب این داستان بعدها در کتاب «ارباب زمان» ابعاد دیگری هم پیدا کرد، در واقع لوئیز کوپر در سه‌گانه‌ای با عنوان‌های «همیشه‌ارباب»، «روح حلقه» و «ارباب زمان» گذشته‌ تارود را شرح داد. این سه‌گانه پرفروش‌ترین کتاب‌های ژانر ادبیات فانتزی در دهه‌ ۷۰ نام گرفتند.»

مشخصات کتاب همیشه ارباب

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : همیشه ارباب
ناشر : نشر چشمه
نویسنده : لوئیز کوپر
مترجم : شهره شاهین‌فر
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1391
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 302
شابک : 9789643628703
وزن (گرم) : 375
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×