بر کرانه‌ی کنعان

بر کرانه‌ی کنعان

بر کرانه‌ی کنعان

وضعیت: موجود
ناشر: همان
قیمت:  
1,250,000ريال1,100,000ريال

نویسنده : سباستیان بری

    ترجمه : میثم فدایی

 

لی‌لی، پیرزن ایرلندیِ هشتاد و نُه ساله‎ای است که پس از مرگِ نوه‌اش تصمیم می‌گیرد سرگذشت خود را بنویسد، خاطرات بیش از هشت دهه‌ی نا‌آرام، از ایرلند تا آمریکا و از دوران کودکی تا ازدواج و مادری، از شادی‌ها و غم‌ها، امیدها و یاس‎ها، مثل هر زندگی دیگری ولی در سایه‌ی همیشگی از دست دادن.

او عشق و رفاقت را می‌یابد ولی هرگز امکان لذت بردن از آن را برای مدت طولانی پیدا نمی‌کند. مردان زندگی‌اش هریک به دلیلی تصمیمی می‌گیرند که زندگی لی‌لی را تغییر می‌دهد و او را دلشکسته باقی می‌گذارد.

 

بر کرانه‌ی کنعان داستان بردباری‌هاست، روایت از پا افتادن‌ها و برخاستن‌ها، ادای دِینی به همه‌ی آن‌ها که عزیزانشان را به نام آرمان‌های بلند از دست می‌دهند، ولی هربار که قلبشان می‌شکند، تکه‌هایش را جمع می‌کنند و به راهشان ادامه می‌دهند.

این رمان روایت‌گر سرگشتگی پیرزنی است که خود را در آستانه‌ی بزرگترین تصمیم زندگی‌اش می‌بیند، تصمیم به تعیین سرنوشت خود.

 

در بخشی از کتاب بر کرانه کنعان می‌خوانیم:


آقای یوجِنیدیز، که صاحب داروخانه‌ی نبش خیابان مِین است، وقتی دید از کنار مغازه‌اش گذشتم و برخلاف معمول داخل نرفتم، دنبالم به پیاده‌رو آمد. البته رفته‌رفته دارم معنای کلمه‌ی معمول را فراموش می‌کنم، روزگاری را که تقریبا خانم بیر دیگری بودم که سرش به زندگی‌اش گرم بود و حتی وقتی بیل کیلومترها دورتر در صحرا بود، دلش با عشق او می‌تپید و در طول شب‌های دراز برای او دلشوره داشت.

آن روزها صدای دریای خودمان را می‌شنیدم که در دوردست‌ها موج برمی‌داشت و نیزارها را در می‌نوردید و به پرندگان خفته‌ی مرداب می‌رسید، و از خودم می‌پرسیدم بیل در آن سرزمین بی دریا در چه حالی است و سعی می‌کردم با ساعت مچی پیچیده‌ای که به من داده بود، حساب کنم در خاورمیانه، که آن را مترادف عربستان می‌دانستم، ساعت چند است.

مشخصات کتاب بر کرانه‌ی کنعان

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : بر کرانه‌ی کنعان
ناشر : نشر همان
نویسنده : سباستیان بری
مترجم : میثم فدایی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - پالتویی
تعداد صفحات : 271
شابک : 9782000708599
وزن (گرم) : 200
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×