ترور و تفکر

ترور و تفکر

ترور و تفکر

وضعیت: ناموجود
ناشر: چشمه

نویسنده : تری ایگلتون - یرگن هابرماس - ژاک دریدا - نوآم چامسکی - هانا آرنت - سوزان سونتاگ
   ترجمه : امیرهوشنگ افتخاری‌راد - نادرفتوره‌چی
 

كتاب «ترور و تفكر» با ترجمه اميرهوشنگ افتخاري راد و نادر فتوره چي شامل مقالاتي با موضوع «خشونت سياسي» و «پديده تروريسم» است.

كتاب «ترور و تفكر» با گردآوري و ترجمه اميرهوشنگ افتخاري راد و نادر فتوره چي شامل مقالات و گفتارهايي از تري ايگلتون، نوآم چامسكي، هانا آرنت، ژاك دريدا، يورگن هابرماس و سوزان سونتاگ است كه از سوي نشر چشمه منتشر شده است.

«ريشه هاي تاريخي ترور»، «بنياد گرايي و ترور»، «مشروعيت سياسي كنش خشونت آميز»، «ترور و هژموني» و «نسبت ترور با تفكر» از جمله مقالات موجود در اين كتاب هستند.علاوه بر مقالات اصلي، مترجمان اين كتاب هر يك به طور جداگانه موخره اي درباره ي ترجمه و گردآوري اين مجموعه كه محور اصلي آن را "خشونت سياسي" و "پديده تروريسم" تشكيل مي دهد، منتشر كرده اند.در اين كتاب مقولاتي چون "ريشه هاي تاريخي ترور"، "بنياد گرايي و ترور"، "مشروعيت سياسي كنش خشونت آميز"، "ترور و هژموني" و "نسبت ترور با تفكر" مورد توجه قرار گرفته است.در يادداشت كوتاه مترجمان در ابتداي كتاب آمده است:" كتاب ترور و تفكر، مجموعه اي از گفتارها و گفت وگوهايست كه حول و حوش مفهوم تروريسم و يازده سپتامبر، گردآوري شده است.

اين نوشته ها گرچه بيان متنوعي از اين مفاهيم ارائه مي دهند اما جملگي در يك نقطه مشترك جمع مي شوند. مقاله ي اول از تري ايگلتون است كه ريشه هاي تاريخي ـ اروپايي ترور را تبيين مي كند. گفت و گوهاي مستقلي نيز از دريدا و هابرماس ترجمه شده است كه كمي بعد از يازده سپتامبر انجام گرفته است. سپس ميزگردي با حضور چومسكي،آرنت و سونتاگ و ... درباره همين مفاهيم آورده شده است كه مربوط به دهه شصت ميلادي است.


در يادداشت كوتاه مترجمان در ابتداي كتاب آمده است: «كتاب ترور و تفكر،مجموعه اي از گفتارها و گفت وگو هايست كه حول و حوش مفهوم تروريسم و يازده سپتامبر،گردآوري شده است.اين نوشته ها گرچه بيان متنوعي از اين مفاهيم ارائه مي دهند اما جملگي در يك نقطه مشترك جمع مي شوند.مقاله اول از تري ايگلتون است كه ريشه هاي تاريخي-اروپايي ترور را تبيين مي كند. گفت و گوهاي مستقلي نيز از دريدا و هابرماس ترجمه شده است كه كمي بعد از يازده سپتامبر انجام گرفته است.سپس ميزگردي با حضور چومسكي،آرنت و سونتاگ و ... درباره همين مفاهيم آورده شده است كه مربوط به دهه شصت ميلادي است».

مشخصات کتاب ترور و تفکر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : ترور و تفکر
ناشر : نشر چشمه
نویسنده : تری ایگلتون - یرگن هابرماس - ژاک دریدا - نوآم چامسکی - هانا آرنت
مترجم : امیرهوشنگ افتخاری‌راد - نادرفتوره‌چی
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1395
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 135
شابک : 9789643626754
وزن (گرم) : 175
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×