روانکاو

روانکاو

روانکاو

وضعیت: موجود
ناشر: ماهی
قیمت:  
280,000ريال252,000ريال

نویسنده : ماشادو دِ آسیس
   ترجمه : عبدالله کوثری
 

روانکاو مجموعه چند داستان کوتاه از ماشادو د آسیس نویسنده‌ برزیلی است. بسیاری از منتقدان او را بهترین نویسنده قرن نوزدهم آمریکای لاتین و بهترین نویسنده تاریخ ادبیات برزیل می‌دانند.

د آسیس در داستان‌های کوتاه خود در این مجموعه آمیزه‌ای از رئالیزم موجود در داستان‌های نویسندگان آمریکای لاتین را به همراه روانکاوی خاص نویسندگان این منطقه و نیز زبان طنز گزنده‌ای که ویژگی قلم خودش است، درهم آمیخته است تا ارزش‌ها و عرف و ساختار شکننده جامعه اجتماعی برزیل و آمریکای لاتین را در قرن نوزدهم به تصویر بکشد؛ تصویری که در آن می‌شود حرکت افراطی و شتاب آلود این منطقه به سمت جایگزینی تمدن اروپایی با تمدن خود در آن برهه زمانی را دید.

بسیاری از منتقدان در این زمنیه معتقدند آنچه د آسیس را از سایر نویسندگان و منتقدان هم عصر خود در داستان نویسی متمایز کرده است نگاه غیر خوشبینانه وی به رویدادهای اجتماعی پیرامونش است که با تلفیق زبان و بیان طنز وی در مجموع از آثار او آثاری بی‌بدیل ساخته است.

د آسیس هر چند در زمان حیات به محبوبیت گسترده‌ای خارج از مرزهای برزیل دست نیافت. او به زبانهای فرانسه، انگلیسی و آلمانی تسلط داشت و در اواخر عمر زبان یونانی را نیز آموخت. آثار وی تاثیر بسزایی در ادبیات برزیل در مدارس و دانشگاه‌ها در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم داشته‌است. از جمله تحسین‌کنندگان وی می‌توان ژوزه ساراماگو، کارلوس فوئنتس، وودی آلن، سوزان زونتاگ و هارولد بلوم را نام برد.

همچنین پس از فوت وی و از سال 1941 جایزه‌ای ادبی با نام وی در برزیل اهدا می‌شود که مهمترین جایزه ادبی این کشور به شمار می‌رود.

مشخصات کتاب روانکاو

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : روانکاو
ناشر : نشر ماهی
نویسنده : ماشادو دِ آسیس
مترجم : عبدالله کوثری
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 192
شابک : 9789642090143
وزن (گرم) : 250
سایر محصولات مرتبط با این محصول
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×