فرد و کیهان در فلسفه‌ی رنسانس

فرد و کیهان در فلسفه‌ی رنسانس

فرد و کیهان در فلسفه‌ی رنسانس

وضعیت: موجود
ناشر: نشر ماهی
قیمت:  
150,000ريال112,500ريال

نویسنده : ارنست كاسيرر
   ترجمه : یدالله موقن
 

انگیزه‌ی دینی ‌در متافیزیک همه‌ی بشریت از قدیمی‌ترین ایام وجود داشته است اما فرهنگ اقوام شرقی زیر سلطه‌ی دین بوده‌ است و تا همین اواخر همه‌ی تفکرات و پژوهش‌ها، در دست یا تحت راهنمایی روحانیان مانند برهمانان، راهبان و خاخام‌ها قرار داشته است.

 بخشی از مقدمه ی نویسنده

معنای اصطلاح رنسانس موضوع مباحثه‌های بی‌پایان در میان مورخان به ویژه در قرن بیستم بوده است. بعضی از آنان درباره‌ی ارزش، خصائل متمایز و حدود زمانی رنسانس و حتی وجود خود دوره‌ی تاریخی رنسانس شک کرده‌اند. در میان آن دسته از مورخانی که وجود دوره‌ی تاریخی رنسانس را پذیرفته‌اند بر سر این که رنسانس از چه تاریخی آغاز می‌شود و در چه تاریخی به پایان می‌رسد اختلاف نظر وجود دارد.

ویلهلم دیلتای می‌نویسد:حاکمیت متافیزیک بر روح اروپائی بر پایه‌ی پیوندش با الهیات تا قرن چهاردهم با قدرت تمام ادامه داشت. این متافیزیک – الهیات ، روح سلسله‌ مراتب کلیسایی بود. این سلسله مراتب کلیسایی قدرت خود را بی‌هیچ چالشی تا قرن چهاردهم نگاهداشت سپس نخست در محتوایش، قدرتش و زندگیش سستی و ضعف رخ نمود.

ارنست کاسیرر با احاطه‌ی شگرف خود بر موضوع و با بینشی هنرمندانه نشان می‌دهد که در دوره‌ی رنسانس فلسفه، زبان، هنر و علم با هم وابستگی متقابل داشته‌اند. او همچنین درباره‌ی آگاهی فرد از خود در این دوره به تفصیل بحث می‌کند. موضوع‌های اصلی کتاب عبارتند‌ از بررسی آرا و اندیشه‌‌های نیکولاس کوزانوس، جبر و اختیار و مسئله‌ی سوژه-ابژه در فلسفه‌ی رنسانس.

مشخصات کتاب فرد و کیهان در فلسفه‌ی رنسانس

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : فرد و کیهان در فلسفه‌ی رنسانس
ناشر : نشر ماهی
نویسنده : ارنست كاسيرر
مترجم : یدالله موقن
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1393
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 356
شابک : 9789642090563
وزن (گرم) : 410
سایر محصولات مرتبط با این محصول
950,000ريال836,000ريال
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×