آخر بازی در شطرنج

آخر بازی در شطرنج

آخر بازی در شطرنج

وضعیت: موجود
ناشر: شباهنگ
قیمت:  
180,000ريال162,000ريال

(50 درس اساسی آخر بازی)
 

نویسنده : کارستن مولر 

   ترجمه : محمد خیرخواه‌ثابت‌قدم

 

در شطرنج نتیجه بسیاری از بازی ها در مرحله آخر بازی مشخص می شود. پاداش تلاش و اندیشه برتر و یا آخرین فرصت جلوگیری از پیروزی حریف در این مرحله نمایان می شود. تنها با آگاهی از چند تکنیک به خوبی می داند باید چه پوزیسیونی را ایجاد کند یا از شکل گیبری کدام پوزیسیون دوری گزیند.

این کتاب با معرفی شیوه هابی مات بنیادین در مرحله آخر بازی و ساده ترین فرم های نمونه وار در آخر بازی پیاده، تمام اطلاعات پایه مورد نیاز برای بازیکنان باشگاهی و حتی بالاتررا فراهم می کند. مولر با دقت بسیار و قدم به قدم خواننده را با تکنیک ها و مانورهای شگفت انگیز آخر بازی آشنا می کند و با آگاه سازی منطق تمامی حرکات فوق، آنها را آموزش می دهد.

در سرتاسر کتاب شگردهای بسیار زیبای آخر بازی معرفی می گردند که می توان بعدا از آنها در بازی با دوستان، آشنایان و یا حتی حریفان جدی خود در مسابقات استفاده و آنها را شوکه کرد.

کتاب آخر بازی در شطرنج شیوه لذت بخشی برای یادگیری آخر بازی ارائه می کند و به عنوان یک دوره ی آموزشی کامل کاربرد دارد. محتوای کتاب توسط یکی از معتبر ترین اساتید آخر بازی شطرنج جهان تهیه شده است که مهارت پایه آخر بازی را برای هر علاقه مندی ایجاد می کند و این مهارت در طول تکوین بعدی مهارت های شطرنجی او رشد خواهد کرد.

کارستن مولر استاد بزرگ آلمانی در واقع یکی از معتبرترین و مطرح ترین نویسندگان آخر بازی در جهان است و هر وقت یک اتفاق جالب در آخر بازی و در سطوح بسیار بالای شطرنج رخ می دهد، همه  شطرنج بازان جهان می دانند که خیلی زود موضوع توسط مولر کالبدشکافی و تشریح می گردد. فرقی نمیکند نوشته او برای چه سطحی تهیه شده باشد، در همه نوشته های او عشق  و حرارتش نسبت به آخر بازی موج  می زند. شاهکار دیگر او به نام اصول آخر بازی در شطرنج با همکاری فرانک لامپرشت در انتشارات گامبیت به عنوان انجیل آخر بازی تلقی می شود و مگنوس کارلسن قهرمان کنونی شطرنج جهان آن را بارها در دوره نوجوانی خود عمیقا مطالعه کرده است.

مشخصات کتاب آخر بازی در شطرنج

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : آخر بازی در شطرنج
ناشر : انتشارات شباهنگ
نویسنده : کارستن مولر
مترجم : محمد خیرخواه‌ثابت‌قدم
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 136
شابک : 9786001301483
وزن (گرم) : 215
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×