آذربایجان غربی (2 زبانه)

آذربایجان غربی (2 زبانه)

آذربایجان غربی (2 زبانه)

وضعیت: ناموجود
ناشر: گویا

نویسنده : هنگامه دولتشاهی

     خطاط : اسرافیل شیرچی

    عکاس : افشین بختیار ،همایون امیریگانه

 

تصاويري ديدني و جذاب از بناهاي تاريخي، مساجد، مناظر طبيعي، زندگي و آداب و رسوم مردم همراه با توضيحاتي پيرامون برخي از بناها و قسمت هاي ديدني اين خطه از كشورمان. اثري كه شما را به سفري كوتاه و گشت و گزاري مجازي به دل آذربايجان مي برد و شكوه و زيبايي ايران را به نمايش مي گذارد.

 

گزیده ای از کتاب : 


تخت سليمان و مجموعه آثار باستاني و تاريخي آن يكي از مهم ترين و مشهورترين مراكز تاريخي و تمدن ايران و جهان محسوب مي شود و اين اهميت تا حدي است كه اين اثر در فهرست آثار جهاني به ثبت رسيده است.

تخت سليمان با استناد به اثار بدست آمده از كاوش هاي باستان شناسي و مطابقت آن ها با متون تاريخي، محل يكي از سه آتشكده مهم و معتبر عهد ساساني يعني آتشكده آذر گشسب بوده، كه خسرو پرويز دوم نيز كاخي در جوار آن بنياد نهاده بود و ايامي از سال را در آن اقامت مي كرد. معبد كاخ ساساني در حمله «هراكليوس» (امپراتور بيزانس روم شرقي) به سال 624 م. منهدم شد. اگرچه آثار بازسازي و مرمت از دوره خلفاي عباسي در اين منطقه ديده شده و نمونه سفال هاي پيش از قرن هفتم ه. ق نيز ضمن كاوش هاي اين مجموعه بدست آمده، اما دوره رونق و عمران مجدد آن مربوط به زمان حكمراني دومين ايلخان مغول و برادر زاده هلاكوخان يعني «اباقاخان» (680-663 ه ق) است كه آن را براي قصر تابستاني خود مناسب تشخيص داده بود.

مشخصات کتاب آذربایجان غربی (2 زبانه)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : آذربایجان غربی (2 زبانه)
ناشر : نشر گویا
نویسنده : هنگامه دولتشاهی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1384
نوع جلد و قطع : گالینگور - خشتی(قابدار)
تعداد صفحات : 156
شابک : 9782000027102
وزن (گرم) : 1210
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×