رسوایی (شرافت)

رسوایی (شرافت)

رسوایی (شرافت)

وضعیت: موجود
ناشر: آوای‌ چکامه
قیمت:  
550,000ريال495,000ريال

نویسنده : الیف شافاک

   ترجمه : چکامه چاوشی

 

پمبي و همسرش آدم توپراك كه براي گذران زندگي همراه فرزندانشان از تركيه به لندن مهاجرت كرده اند، تفاوت فرهنگي زيادي را ميان خود و اروپايي ها احساس مي كنند. آن ها كه هنوز در دام تعصبات، خرافات و سنن كشورشان گرفتار اند و در پذيرش فرهنگ جديد مقاومت مي كنند، با انتقال اين تعصبات به فرزندان خود، سبب شكل گيري جنايتي دردناك در آينده مي شوند: پمبي به دست پسرش كشته مي شود!

رمان حاضر يكي از برترين آثار اليف شافاك است كه اختلاف ميان نگاه جامعه ي شرقي نسبت به زن و مرد را با ديد جامعه ي اروپايي نسبت به اين دو جنسيت مورد نقد و بررسي قرار مي دهد و به موضوعاتي همچون غيرت و شرافت مي پردازد.

گزیده ای از کتاب :


تا به حال پمبي با يك نژادپرست روبرو نشده بود. اينكه كسي مي تواند به خاطر رنگ پوست، مذهب و يا طبقه ي اجتماعي از شخصي متنفر باشد برايش مانند برف در چله ي تابستان غريبه و ناآشنا بود، نه اينكه افراد غريبه اي تا به حال با او بد رفتاري نكرده و او را كوچك نكرده باشند، اما اين جور اتفاقات به خاطر عصبانيت هاي لحظه اي بوده و يا حداقل اين طور به نظر مي آمد اما او بر روي قضاوت هايي از پيش فرض شده هيچ كنترلي نداشت. او مي دانست كه چقدر خانواده ي توپراك با همسايگان خود متفاوت هستند تازه خود ترك ها و كردها هم با هم متفاوت بودند حتي خود كردها هم، همه شبيه به هم نيستند. در روستاي كوچكش در كنار رود فرات نيز هر خانواده داستاني داشت و بچه هايشان هم شبيه به هم نبودند. اگر خداوند مي خواست انسانها را شبيه هم بيافريند، حتما اين كار را مي كرد.

مشخصات کتاب رسوایی (شرافت)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : رسوایی (شرافت)
ناشر : انتشارات آوای‌چکامه
نویسنده : الیف شافاک
مترجم : چکامه چاوشی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 326
شابک : 9786008173632
وزن (گرم) : 405
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×