پشت هر رنج یک اشتباه وجود دارد!

پشت هر رنج یک اشتباه وجود دارد!

پشت هر رنج یک اشتباه وجود دارد!

وضعیت: موجود
ناشر: نشر ذهن‌آویز
قیمت:  
650,000ريال572,000ريال

(از زندگی خود یک شاهکار باشکوه بسازید)

 

نویسنده : فریبا شکیبا

 

این اثر دربردارنده ی مجموعه ای از مصاحبه های شکیبا با روان شناسان و روان پزشکان برجسته ایرانی و حاوی مقالاتی به قلم مولف است که در مجموع مشکلات و مسائل درون فردی و بین فردی را مورد توجه قرار داده اند و به شکلی تحلیلی ریشه های آن را واکاویده اند. می توان در اثر پیش رو مشکلات و آسیب های اجتماعی را مشاهده کرد که پیش از این کمتر مورد پردازش قرار گرفته اند و از حقایق و اشتباهاتی آگاه شد که در شکل دهی آن ها نقشی به سزا ایفا می کنند.

 

گزیده ای از کتاب :


اگر یک روز دلتان گرفت و احساس کردید تنهایید و نیاز دارید کسی شما را از تنهایی درآورد و به یک تکیه گاه و پشت گرمی احتیاج دارید، در پی کسی نباشید که به او تکیه کنید، بلکه شما تکیه گاه کسی باشید و سعی کنید شما کسی را از تنهایی در بیاورید و عشق را به او نثار کنید. عشق تنها موهبتی در دنیا است که هر اندازه بیشتر عشق بورزید، بیشتر به دست خواهید آورد! و روزی به اندازه ای سرشار از ترانه و شور زندگی می شوید و چنان از عشق انباشته می گردید که نمی دانید با این همه عشق چه کار کنید. بنابراین بی هیچ چشمداشتی آن را نثار دیگران می کنید.

حال دیگر به کسی نیاز ندارید که بیاید شما را از تنهایی نجات دهد. آن قدر لبریز هستید که شما به دیگران نیاز دارید تا عشقتان را با آنان تقسیم کنید. برای شما دیگر فرقی نمی کند. هرجا بتوانید، بدون قید و شرط عشق می ورزید و آن زمان که عشق، موسیقی درونتان را بیدار و مترنم ساخت، افزون بر اینکه نیاز ندارید کسی به شما عشق بورزد، چنان در دل تان سور و جشن و ترانه و موسیقی شکوهمند نابی بر پا می شود که حتی نیاز به هیچ قدردانی و سپاس و تشکر و هیچ سوت و کف و هورایی هم ندارید و این شمایید که سپاسگزار هستید. چرا که دوستی، عشق و هدیه و پیشکش شما پذیرفته است و این بزرگترین لذت زندگی شماست. شما نمی بخشید تا چیزی را به دست آورید. از آن جهت می بخشید که بسیار سرشار و لبریزید، مانند چشمه ای که باید جاری شود و هرچه بیشتر ببخشید، چشمه های تازه و گواراتری در شما جاری خواهد شد.

و آن کسی که عشق همانند یک صافی جسم و جان او را از کینه و دشمنی و بیماری و بدی پاک کرده و علم هم آن را ثابت کرده، خوب می داند آنچه انسان را بیمار، افسرده و ناتوان می کند، خودخواهی و خودشیفتگی، کینه و نفرت و به طور کلی نفس و دام هایی است که همواره بر سر راه هر انسانی گذاشته شده و بلای زمان ماست.

مشخصات کتاب پشت هر رنج یک اشتباه وجود دارد!

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : پشت هر رنج یک اشتباه وجود دارد!
ناشر : نشر ذهن‌آویز
نویسنده : فریبا شکیبا
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 512
شابک : 9786001181429
وزن (گرم) : 480
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×