فیلسوفان یونان باستان از طالس تا ارسطو

فیلسوفان یونان باستان از طالس تا ارسطو

فیلسوفان یونان باستان از طالس تا ارسطو

وضعیت: ناموجود
ناشر: علم

نویسنده : دبلیو.کی.سی.گاتری

   ترجمه : حسن فتحی

 

شکی نیست که خرد و فرزانگی خاور باستان از دانش و معرفت یونان قدیم ریشه ای ژرفتر داشته است. اما آنچه فلسفه یونانی یا فیلوسوفیا را - به ویژه ار لحاظ مصداق ومفهوم و مضمون - بر شناخت و حکمت پیشین امتیاز می بخشد فروغی است که از اندیشه های یونان دیرینه بازتافته ، به اوج بربالیده ، و در میان ملت ها و اقوام دیگر سخت اثر نهاده است.
این کتاب شرح زندگی فیلسوفان و رئوس اندیشه های فلسفی آنهاست. اما با تمام تاریخ فلسفه هایی که مترجم می شناسد، تفاوتهای عمده دارد. علاوه بر بخشهای طنزآمیز مربوط به فیلسوفان ساخته ی خیال نویسنده، که در آثار مشابه نظیر ندارد. به راستی خود اثر بدیع مستقلی را تشکیل می دهد.
اشکالات ابتدایی تفکر فلسفی برای اولین بار در دوران باستان در جامعه برده داری پدیدار شده است. فلسفه باستان ویژگی های بسیار بارزی دارد که بعدها در فلسفه مدرن غرب بروز می کند. در دوران باستان فلسفه بر علم متکی نبود و نارس بود؛ زیرا که بر همان سطح رشدی که جامعه به آن رسیده بود و بر شناسایی های سطحی و ابتدایی آن دوران تکیه داشت و بنابر این نمی توانست علمی باشد. پیش از فلسفه، ادیان مختلفی بودند که به تمام پرسش های مردم جواب می دادند. این پاسخها و توضیحات دینی سینه به سینه و نسل به نسل انتقال و جریان می یافت.

مشخصات کتاب فیلسوفان یونان باستان از طالس تا ارسطو

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : فیلسوفان یونان باستان از طالس تا ارسطو
ناشر : نشر علم
نویسنده : دبلیو.کی.سی.گاتری
مترجم : حسن فتحی
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1388
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 220
شابک : 9789642241699
وزن (گرم) : 255
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×