ابرم در آسمان درد می‌كند

ابرم در آسمان درد می‌كند

ابرم در آسمان درد می‌كند

وضعیت: موجود
ناشر: مشکی
قیمت:  
40,000ريال36,000ريال

نویسنده : مارین سورسكو

   ترجمه : سینا كمال‌آبادی

 

سورسکو را یکی از اصیل‌ترین صداهای ادبیات رومانی دانسته‌اند؛ نابغه‌ای مالیخولیایی. شعر او ساده است و هولناک؛ و از زندگی می‌گوید و مبارزهٔ روح با جهان مادی. شعر او صحنهٔ نبرد است؛ ترکیبِ هوشمندانه‌ای است از طنز سیاه، بینش عمیق و آگاهی از خواسته‌های روح انسان و همین به کار او قدرت می‌دهد. شعرش گاهی داستان است و گاهی تمثیل و زمانی هم فانتزی می‌شود، اما موقعیتی واقعی و ترکیب معصومیت و هوشیاری را به نمایش می‌گذارد. زبان او ساده و سرراست است، انگار که اعتقاد دارد شعر باید مختصر و موجز باشد.
مارین سورسکو، شاعر، نمایش‌نامه‌نویس، مترجم و داستان‌نویس رومانیایی، بیست‌و‌نهم فوریهٔ ۱۹۳۶ در بخش دُلج۳ واقع در جنوب رومانی و در خانواده‌ای کشاورز متولد شد، در دانشگاه یاش۴ ادامهٔ تحصیل داد و در رشتهٔ زبان‌های مدرن فارغ‌التحصیل شد. از سال ۱۹۵۹ شروع به نوشتن شعر کرد و از سال ۱۹۶۳ به ویراستاری نشریات ادبی مشغول شد و در سال ۱۹۶۴ نخستین کتابش را با نام تنها میان شاعران منتشر کرد.
از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ وزیر فرهنگ رومانی بود که به علت بیماری این مقام را‌‌ رها کرد. در اواخر زندگی از سرطان ریه و دیابت رنج می‌برد و نهایتا صبح هشتم دسامبر ۱۹۹۶ در سن شصت سالگی از دنیا رفت.

مشخصات کتاب ابرم در آسمان درد می‌كند

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : ابرم در آسمان درد می‌كند
ناشر : نشر مشكی
نویسنده : مارین سورسكو
مترجم : سینا كمال‌آبادی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : شومیز - جیبی
تعداد صفحات : 48
شابک : 9782000460831
وزن (گرم) : 42
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×