دانشنامه‌ی دیزاین

دانشنامه‌ی دیزاین

دانشنامه‌ی دیزاین

وضعیت: موجود
ناشر: مشکی
قیمت:  
1,500,000ريال1,350,000ريال

نویسنده : میشائیل ارل‌هاف

   ترجمه : منظر محمدی

 

دانشنامه حاضر دربردارندۀ  مدخل های مقاله وار کوتاه و بلند است و به صورت علمی به توضیح مفاهیم و مطالب پیرامون دیزاین و انواع مختلف آن می پردازد.

گزیده ای از کتاب :


دیزاین شخصیت 

 اصطلاح «دیزاین شخصیت» بیشتر در زمینۀ فیلم های انیمیشنی، کمیک ها و بازی ها به کار می رود که در آن ها یک یا چند شخصیت داستانی وجود دارد که قرار است مخاطب آن ها را بشناسد. در دیزاین شخصیت، علاوه بر اینکه ظاهر جسمانی شخصیت باید دیزاین شود، گاه الگوهای کلامی، زبان بدنی، اطوارها و دیگر ویژگی های شخصیت نیز مشخص می شود. دیزاین کاملِ شخصیت در چنین زمینه هایی از مراحل مهم فرایند تولید است و ممکن است در نهایت در موفقیت یا شکست محصول نهایی در بازار تعیین کننده باشد.

 دیزاینرهای شخصیت از انواع تکنیک ها استفاده می کنند که اغلب آن ها در جهت بازنمایی فیگوراتیو است. در انیمیشن های سه بعدی، شخصیت ها با استفاده از روش های سه بعدی مثل ماکت، مدل سازی شخصیت و ردیابی حرکت دیزاین می شوند. در سال های اخیر، از آنجا که گسترش اینترنت باعث افزایش علاقه به این رشته شده است، تعریفِ دیزاین شخصیت طوری وسعت پیدا کرده که هر نوع دیزاین شخصیت خارج از عرصۀ صنایع فیلم، کمیک و بازی را هم شامل می شود. اخیرا «جشنوارۀ پیکتوپلاسما» پا گرفته که تحولات و پیشرفت های جدید در زمینۀ دیزاین شخصیت را عرضه می کند.

مشخصات کتاب دانشنامه‌ی دیزاین

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : دانشنامه دیزاین
ناشر : نشر مشكی
نویسنده : میشائیل ارل‌هاف
مترجم : منظر محمدی
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : گالینگور- رقعی
تعداد صفحات : 589
شابک : 9786009843916
وزن (گرم) : 792
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×