روان‌شناسی برای فیلمنامه‌نویسان

روان‌شناسی برای فیلمنامه‌نویسان

روان‌شناسی برای فیلمنامه‌نویسان

وضعیت: موجود
ناشر: هرمس
قیمت:  
550,000ريال495,000ريال

نویسنده : ویلیام ایندیک    

   ترجمه : محمد گذرآبادی

 

این کتاب در وهله ی اول برای فیلمنامه نویسان نوشته شده ولی دیدگاه ها و نظریه های مطرح شده در آن برای تمام فیلمسازان و نیز روانکاوان، تحلیلگران فیلم و به طور کلی تمام دانشجویان روان شناسی و سینما و هرکسی که خرده علاقه ای در این زمینه ها دارد مفید و جالب است. اگر فیلمنامه نویس هستید این کتاب می تواند در تمام مراحل شکل گیری و نگارش فیلم نامه مفید واقع شود. حتی اگر ایده ای برای فیلم نامه ندارید این کتاب می تواندد شما را با مضامین و شخصیت های کلاسیک در اسطوره ها، درام و سینما آشنا سازد و ایده یا داستانی را به شما الهام کند.
فرقی نمی کند هدف شما از خواندن این کتاب گرفتن کمک یا راهنمایی خاصی باشد یا افزایش دانش عمومی تان در زمینه ی فیلمنامه نویسی یا فیلم سازی، نظریه های درخشانی که در این کتاب معرفی شده اند منبع سرشار خرد و اندیشه های هدایتگرند. ممکن است حین خواندن این نظریه ها سیل ایده های تازه برای فیلم و فیلم نامه در ذهنتان جاری شود.
ممکن است درباره ی فیلمنامه ای که می نویسید، فیلمی که می سازید یا فیلمی که مشغول تماشایش در سینما یا تلویزیون هستید انبوهی از نمادهای مختلف و تصاویر ناخودآگاه به ذهنتان خطور کند. ذهن خود را به روی این ایده ها و تصاویر ناخودآگاه باز بگذارید. بزرگترین کمکی که این کتاب می تواند بکند این است که شما را وارد ذهن ناخوداآگاه خودتان کند، چون در آنجاست که خیالات و رویاها و فیلم ها زاده می شود.

 

 

مشخصات کتاب روان‌شناسی برای فیلمنامه‌نویسان

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : روان‌شناسی برای فیلمنامه‌نویسان
ناشر : انتشارات هرمس
نویسنده : ویلیام ایندیک
مترجم : محمد گذرآبادی
نوبت چاپ : پنجم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - خشتی
تعداد صفحات : 222
شابک : 9789643635022
وزن (گرم) : 430
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×