لحظه‌ی اوج (ترجمه: منصور بیگدلی)

لحظه‌ی اوج (ترجمه: منصور بیگدلی)

لحظه‌ی اوج (ترجمه: منصور بیگدلی)

وضعیت: موجود
ناشر: بهار سبز
قیمت:  
370,000ريال326,000ريال

(چگونه قدرت بخشیدن به زنان دنیا را تغییر می‌دهد)

 

نویسنده : ملیندا گیتس

   ترجمه : منصور بیگدلی

 

این کتاب از زبان مدعی العموم جهانی زنان و دختران نگارش شده، بشر دوست و بازرگانی که در اثر خود به مسائل اجتماعی مربوط به زنان می پردازد؛ او در پی این حقیقت که قدرت بخشیدن به جامعه زنان می تواند دنیا را متحول کند و با استفاده از تجربه سفرش به نقاط مختلف دنیا و کشف قوانین رسمی و فرهنگی مختلفی که دختران را از انجام بسیاری از کارها و دستیابی به امکانات گوناگون بازمی دارد، اثر حاضر را نگارش کرده تا آینه ای برای انعکاس مشکلات هم جنسانش باشد و گامی به سوی برابری میان زنان و مردان بردارد، او از حق انتخاب سخن می گوید، از تبعیض های پنهانی، کارهای بدون دستمزد، کودکان متاهل و از فوایدی که همکاری، برابری و ارتباط صحیح میان زنان و مردان به دنبال می آورد.

گزیده ای از کتاب :


هرگز این دیدگاه را نداشته ام که زنان بهتر از مردان هستند، یا اینکه بهترین راه برای بهبود جهان این است که زنان نسبت به مردان قدرت بیشتری پیدا کنند. فکر می کنم سلطه مردان برای جامعه مضر است چون هرگونه تسلطی مضر است: این بدان معنا است که سلسله مراتب اشتباهی بر جامعه حکم فرما است که در آن قدرت و فرصت بر اساس جنسیت، سن، ثروت و اولویت پاداش داده شده اند -نه بر اساس مهارت، تلاش، استعداد یا دستاوردها. وقتی فرهنگ سلطه شکسته شود، قدرت را در تمام ما فعال می کند. پس هدف من صعود زنان و سقوط مردان نیست. هدف من بالا رفتن مردان و زنان از وضعیت کشمکش برای سلطه به وضعیت شراکت است.

اگر هدف شراکت بین زن و مرد است، پس چرا این قدر بر قدرت بخشیدن به زنان و گروه های زنان تاکید دارم؟ پاسخ من این است که ما از یکدیگر قدرت می گیریم و اغلب خود را قانع می کنیم که لایق یک شراکت برابر هستیم پیش از آنکه چنین شراکتی داشته باشیم.

این ابتکار نمی تواند صرفا از سمت مردان باشد. اگر می شد، قبلا انجام شده بود. مردی که مسلط است احتمالا نمی گوید: «هی، بیا برابر باشیم، کمی از قدرت منو بگیر.» اما ممکن است یک مرد به تغییر دیدگاه مردان دیگر یا به زنی که قدرت خود را طلب می کند واکنش نشان بدهد. تغییر، زمانی ایجاد می شود که مردان منافع قدرت زنان را ببینند -نه فقط کاری که زنان می توانند و مردان نمی توانند انجام بدهند، بلکه کیفیتی از روابط که در یک شراکت برابر وجود دارد و در روابط سلسله مراتبی نمی تواند به وجود بیاید: حسی از ارتباط، تعلق، اجتماع، اتحاد و تمامیت که زاده این وعده است که وقتی بارت زیاد بود به تو کمک می کنم، وقتی بارت کم بود به من کمک می کنی.

 

مشخصات کتاب لحظه‌ی اوج (ترجمه: منصور بیگدلی)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : لحظه‌ی اوج
ناشر : انتشارات بهارسبز
نویسنده : ملیندا گیتس
مترجم : منصور بیگدلی
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 274
شابک : 9786226829014
وزن (گرم) : 311
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×