ایران روی خط تاریخ (انگلیسی)

ایران روی خط تاریخ (انگلیسی)

ایران روی خط تاریخ (انگلیسی)

وضعیت: موجود
ناشر: لوح‌ فکر
قیمت:  
2,000,000ريال1,800,000ريال

(نقشه‌ی تاریخ ایران)

 

نویسنده : محمدابراهیم محجوب 

 

برای گشت و گذار در یک شهر تاریخی و زیبا یک انتخاب این است که کوچه به کوچه و خیابان به خیابان از آن دیدن کنیم و از همه جزئیات آن لذت ببریم. اما انتخاب دیگری هم داریم که تا اندازه​ای نه چندان زیاد، از شهر ارتفاع بگیریم و از بالا با نگاه متفاوتی همه شهر را تماشا کنیم. در این حالت برخی از جزییات را از دست خواهیم داد اما از منظری جامع و متفاوت با نگاهی جامع همه شهر را به نظاره نشسته‌ایم.
ایران روی خط تاریخ، نقشه‌ای است که به ما اجازه می‌دهد تا بتوانیم از بالا نگاهی جامع و کلان به تاریخ ایران داشته باشیم. در یک کلام ایران روی خط تاریخ، نقشۀ تاریخ ایران است. این نقشه می‌تواند در نسخه‌های تکمیلی قابلیت پرداختن به جزییات بیشتری را هم داشته باشد.
بیشتر کتاب‌های تاریخی، موضوع مورد بحث​شان را به صورت خطی توضیح می‌دهند، یعنی یک مقطع تاریخی را انتخاب می‌کنند و سپس با توجه به رویدادها و تحولات، بحث را تا چند سال یا چند دهه یا چند قرن ادامه می‌دهند.
مطالعه تاریخ به روش خطی، حتی اگر مستند به دقیق‌ترین منابع و مستندات باشد، دست​کم تصویر محدودی از آن دوره به ما خواهد داد. اما اگر به موازات بررسی و مطالعه بدانیم که همزمان با تحولاتی که در ایران اتفاق می‌افتد، در سایر نقاط جهان چه خبر است، هم تصویر ما کامل‌تر خواهد شد و هم علاوه بر یک روایت تاریخی، قادر خواهیم بود تا تحلیل و تفسیر رویدادهای تاریخی را هم ارائه کنیم و برداشت عمیق‌تری از تاریخ داشته باشیم و لایۀ تاریخی را موشکافانه‌تر بررسی کنیم.

 

مشخصات کتاب ایران روی خط تاریخ (انگلیسی)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : ایران روی خط تاریخ (انگلیسی)
ناشر : انتشارات لوح‌فکر
نویسنده : محمدابراهیم محجوب
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - خشتی
تعداد صفحات : 328
شابک : 9789644685200
وزن (گرم) : 530
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×