مذهب عشق (شومیز)

مذهب عشق (شومیز)

مذهب عشق (شومیز)

وضعیت: ناموجود
ناشر: پاپلی

نویسنده : محمدحسین پاپلی‌یزدی 

 

این کتاب روایتگر عشقی پا گرفته میان دو انسان با دو دین مختلف است؛ دو عاشق که برای رسیدن به وصال سختی های فراوانی را پشت سرگذاشته و از موانعی که هر یک قوی تر از دیگری بوده، عبور کرده اند. موانعی چون اختلاف طبقاتی، ادیان متفاوت، سختگیری های جامعه، بیماری و… که همگی با وجود حضور قدرتمند عشق به گوشه ای رانده شده و رنگ باخته اند.

ماجرا از پیش از جنگ جهانی دوم آغاز می شود و تا بعد از آن ادامه دارد.

مذهب عشق تنها تصویرگر یکی از هزاران عشق پا گرفته میان انسان ها و بیانگر این نکته است که هر مشکلی با تلاش، ایستادگی، امید و عشقی راسخ نابود شدنی است.

گزیده ای از کتاب :


آذردخت می گفت: نمی خواهم در بمبئی باشم. من شهر شلوغ را دوست ندارم. یزد صفا دارد. بهرام بیخ گوش خواهرش گفت، یزد الیاس دارد. آذردخت گفت: بله. تو می خواهی آنجا بمانی که زنت هست. من هم می خواهم آنجا بمانم که عشقم هست.

سال 1312 بود. هنوز هند مستقل نشده بود. هند، پاکستان و بنگلادش به عنوان یک واحد سیاسی مستعمره انگلیس بودند.

آذردخت نمی خواست در بمبئی بماند. او اعتراض کرد. سر و صدا کرد. گریه کرد. بد و بیراه گفت، فایده نکرد که نکرد. پدرش گفت: با مرگ پدر و بدهی هایی که داریم من هم در ایران کاری ندارم. من و مادرت به ایران می رویم. هرچه داریم می فروشیم. بدهی های مردم را صاف می کنیم. همه تا آخر تابستان به بمبئی می آییم. پسر ارباب مهراب راهم که دیده ای. او از تو خوشش آمده است. می خواهی با او ازدواج کن، نمی خواهی ازدواج نکن. آذردخت گفت: حرف ازدواج را نزنید. من فقط با الیاس ازدواج می کنم. همه به او نصیحت کردند. شوهر عمه اش گفت: تو در اینجا هستی آن پسر یهودی در ایران است. همدیگر را فراموش می کنید.

مشخصات کتاب مذهب عشق (شومیز)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : مذهب عشق
ناشر : انتشارات پاپلی
نویسنده : محمدحسین پاپلی‌یزدی
نوبت چاپ : چهارم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 477
شابک : 9786006026923
وزن (گرم) : 670
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×