راه دیگر

راه دیگر

راه دیگر

وضعیت: ناموجود
ناشر: نی

نویسنده : ارناندو د سوتو
   ترجمه : جعفر خیرخواهان


راه دیگر ماجرای تهی‌دستان یک کشور است که چگونه به‌طور خودجوش جامعهٔ بازارمدار را ایجاد کردند.
در قرن بیستم بزرگ‌ترین تهدید برای آزادی، دولت‌های تمامیت‌خواه بودند. اما در قرن حاضر این تهدید از جانب گروه‌های کوچک بی‌شماری می‌آید که با نفرت غیرعقلایی و میل به تخریب تحریک شده و پیروان خود را از میان تهی‌دستان درمانده انتخاب می‌کنند. پیام اصلی راه دیگر این است که خشونت و ترور را نه با زور بلکه با توانمندسازی حقوقی و حمایت قانونی از تهی‌دستان می‌توان کاهش داد.
کتاب راه دیگر می‌تواند راهنمای عمل همهٔ کسانی باشد که به تهی‌دست‌ترین اقشار جامعه کمک می‌کنند. کتابی جذاب که با شرحی دقیق و مفصل نشان می‌دهد چگونه گروه‌های تهیدستی که زمین‌ها را به تصرف خود درآورده‌اند، سازماندهی شده و تلاش می‌کنند خانه‌هایی را که ساخته‌اند، قانونی کنند. چگونه از روش‌های ابتدایی ثبت زمین استفاده می‌شود. چگونه بخش غیررسمی خدمات مسافربری درون‌شهری برنامه‌ریزی می‌شود و گسترش می‌یابد و چگونه دست‌فروشان خیابانی سرانجام بازارهای مخصوص به خود را ایجاد می‌کنند.
اِرناندو د سوتو با نگارش کتاب راه دیگر و در میدان نبرد اندیشه‌ها موفق به شکست‌دادن جنبش تروریستی راه درخشان شد. د سوتو افقی متفاوت پیش روی محرومان کشور پرو نهاد و به‌جای این‌که فقرا را لشکر پرولتاریا ببیند، نشان داد آن‌ها کارآفرینان نوپایی هستند که بزرگ‌ترین آرزوشان نه نابودی اقتصاد بازار بلکه پیوستن به آن است.

مشخصات کتاب راه دیگر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : راه دیگر
ناشر : نشر نی
نویسنده : ارناندو د سوتو
مترجم : جعفر خیرخواهان
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1389
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 424
شابک : 9789641851554
وزن (گرم) : 540
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×