تاریخ فرهنگی عکاسی

تاریخ فرهنگی عکاسی

تاریخ فرهنگی عکاسی

وضعیت: موجود
ناشر: حرفه نویسنده
قیمت:  
5,700,000ريال5,130,000ريال

نویسنده : مری وارنر مارین  

   ترجمه : هادی آذری‌ازغندی و ...

 

کتاب «تاریخ فرهنگی عکاسی» شرحی غنی و ملموس از تاریخ عکاسی در بستر فرهنگ است. این کتاب مهم و ضروری نشان می‌دهد که عکاسی چگونه پیش رفته، سروشکل گرفته و دریافت ما از جهان را تیز و حساس کرده است. منظری است از عکاسی در نسبتش با احوالات اجتماعی و سیاسی و جغرافیایی؛ تعاملاتش با هنرهای مختلف از جمله نقاشی و رویکرد کانسپچوال؛ و بررسی جزیٔیِ کار عکاسان متنوعی از نیپس و نادار تا عکاسان متأخر همچون اِد روشا و داگ ریکارد و انجمن‌های عکاسی در طول تاریخ پرفراز و نشیبش.
مری وارنر مارین نشان می‌دهد که عکس‌ها واقعا چگونه دنیای ما را دگرگون کرده‌اند. انتخاب آگاهانه‌ی او از تصاویری بالغ بر 600 عکسِ مهم و جذاب، ذوق بسیاری را در بیان تاریخ به‌نمایش می‌گذارد... کتابی به‌دور از سبک و سیاق ملالت‌بار نوشته‌های تخصصی دانشگاهی.
مری وارنر مارین، استاد هنرهای زیبا در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک است. سخنرانی‌های متعددی در اروپا و آمریکا داشته و در سال 2008 به‌خاطر کارهای متمادی درباره‌ی تاریخ و نظریه‌ی عکاسیِ مستندنگارانه، جایزه‌ی بنیاد اندی وارهول را دریافت کرده است. او مقالات و کتاب‌های متعددی ازقبیل «عکاسی و منتقدانش» (انتشارات دانشگاه کمبریج،) و «100 ایده‌ای که عکاسی را دگرگون کردند» (لارنس‌کینگ، 2012)، را به‌رشته‌ی تحریر درآورده است.

مشخصات کتاب تاریخ فرهنگی عکاسی

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : تاریخ فرهنگی عکاسی
ناشر : انتشارات حرفه نویسنده
نویسنده : مری وارنر مارین
مترجم : هادی آذری‌ازغندی و ...
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - رحلی
تعداد صفحات : 648
شابک : 9786006445168
وزن (گرم) : 2070
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×