خلق داستان کوتاه

خلق داستان کوتاه

خلق داستان کوتاه

وضعیت: موجود
ناشر: افراز
قیمت:  
660,000ريال594,000ريال

نویسنده : دیمون نایت 

   ترجمه : آراز بارسقیان

 

چندین عامل برای ترجمه ی یک کار وجود دارد، عواملی که از آن ها به عنوان انگیزه یاد می شود. درباره ی نوشتنِ داستان کوتاه و تئوری های ادبی نوشته اند و خواهند نوشت. نوشتنِ داستان کوتاه عناصر مشخصی دارد که در همه جا یکسان است؛ پس در نگاه اول، ترجمه ی این دست از کتاب ها تکرار مکررات به نظر می رسد. اما تنها خواندن مقدمه ی دیمن نایت کافی است که حس کنیم سعی شده برخوردی متفاوت با ما شود.

بله، این کتاب درباره ی داستان نویسی است. اما دم خور شدن با نویسنده ای که آگاهی فراوانی نسبت به ادبیات دارد، اتفاق نادری است. شانس کمی است کتابی آن قدر خوب به شما آموزش دهد که اصلا متوجه نشوید دارید آموزش می بینید. بلکه وقتی به خودتان می آیید ببینید درکنار لذت فراوان خواندن، بر دانشتان هم افزوده شده و حالا خیلی راحت تر از قبل توان نوشتن را در خودتان می یابید. می دانم نمی شود جلوی دسته بندی را گرفت.

هر کتابی متعلق به دسته ی خاصی است و کتاب خلق داستان کوتاه متعلق به دسته ی آموزش ادبی؛ اما یک روند یک حس زیر پوستی در کتاب موج می زند که باعث می شود دسته بندی را فقط پوسته ای ظاهری بدانیم ... مثل این می ماند که با نویسنده ای توانا هم قدم شده ایم و او دارد با صداقت و فروتنی تمام دانش سرشارش را بدون هیچ چشم داشتی در اختیار ما می گذارد و فقط بعد از جدایی از اوست که می فهمیم نگاهی دقیق تر و زیباتری به محیط اطرافمان پیدا کرده ایم، نگاهی از دریچه ی دید یک نویسنده.

مشخصات کتاب خلق داستان کوتاه

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : خلق داستان کوتاه
ناشر : انتشارات افراز
نویسنده : دیمون نایت
مترجم : آراز بارسقیان
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 270
شابک : 9786005218565
وزن (گرم) : 305
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×