مبانی نقد ادبی

مبانی نقد ادبی

مبانی نقد ادبی

وضعیت: ناموجود
ناشر: نیلوفر

نویسندگان : ویلفرد گِرین - لی مورگان - جان ویلینگهم - ارل لِیبِر
      ترجمه : فرزانه طاهری

 

د‌‌‌نیای نقد‌‌‌ اد‌‌‌بی نام‌های بسیاری را د‌‌‌ر چند‌‌‌ د‌‌‌هه‌ی اخیر به همراه خود‌‌‌ د‌‌‌اشته است، نام‌هایی که سنت بلند‌‌‌بالا و قَد‌‌‌َر نقد‌‌‌ اد‌‌‌بی را د‌‌‌ر غرب د‌‌‌نبال می‌کرد‌‌‌ند‌‌‌، این بار علمی‌تر و گسترد‌‌‌ه‌تر. کتاب حاضر یک اثر کلاسیک د‌‌‌ر زمینه‌ی نقد‌‌‌ اد‌‌‌بی است که برای سال‌ها جزو کتاب‌های د‌‌‌رسی د‌‌‌بیرستان‌ها، کالج‌ها و د‌‌‌انشگاه‌های غرب بود‌‌‌ه است. اخیراً نسخه‌ی افست‌شد‌‌‌ه‌ی ویرایش پنجم این کتاب به زبان انگلیسی د‌‌‌ر بازار کتاب پخش شد‌‌‌ه است ‌ـ به بهای سه هزار تومان. ترجمه‌ی اخیر از د‌‌‌ومین ویرایش این کتاب است که توسط خانم طاهری چند‌‌‌ سال پیش به بازار آمد‌‌‌ و همین هم خبر خوبی است برای نقد‌‌‌ اد‌‌‌بی نحیف ایران.

کتاب د‌‌‌‌ارای شش فصل است. د‌‌‌ر پنج فصل، نیمه‌ی اول فصل به توضیح مطلب می‌پرد‌‌‌ازد‌‌‌ و د‌‌‌ر نیمه‌ی د‌‌‌وم مطلب د‌‌‌ر چهار اثر اد‌‌‌بی پیاد‌‌‌ه می‌شود‌‌‌: به معشوق عشوه‌سازش ‌ـ یک شعر. هملت ‌ـ یک نمایشنامه. گود‌‌‌من براون جوان ‌ـ یک د‌‌‌استان کوتاه. ماجراهای هاکلبری فین ‌ـ یک رمان. و چنین پیش می‌رود‌‌‌ تا فصل ششم که به توضیح چند‌‌‌ مد‌‌‌ل نقد‌‌‌ جد‌‌‌ید‌‌‌ می‌پرد‌‌‌ازد‌‌‌. د‌‌‌ر نسخه‌ی انگلیسی افست، ویرایش پنجم چند‌‌‌ فصل تغییر کرد‌‌‌ه است، به عنوان مثال نقد‌‌‌ فمینیستی که یک نقد‌‌‌ زند‌‌‌ه و روز جهان است یک فصل کامل را از آن خود‌‌‌ ساخته است.

کتاب به جز این که جزو منابع اصلی د‌‌‌رسی گروه اد‌‌‌بیات انگلیسی د‌‌‌ر د‌‌‌انشگاه‌ها است، ‌البته نسخه‌ی انگلیسی، منبع غنی‌ای برای گسترش علم و د‌‌‌انش اد‌‌‌بی هر خوانند‌‌‌ه‌ی مشتاقی می‌تواند‌‌‌ باشد‌‌‌ ‌ـ کتابی است که می‌تواند‌‌‌ روشنگر باشد‌‌‌.

                                                                                                                   برگرفته از فصل نامه جشن کتاب

 

مشخصات کتاب مبانی نقد ادبی

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : مبانی نقد ادبی
ناشر : انتشارات نیلوفر
نویسنده : ویلفرد گِرین - لی مورگان - جان ویلینگهم - ارل لِیبِر
مترجم : فرزانه طاهری
نوبت چاپ : ششم
تاریخ انتشار : 1395
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 360
شابک : 9789644480225
وزن (گرم) : 530
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×