خاستگاه دیگران

خاستگاه دیگران

خاستگاه دیگران

وضعیت: موجود
ناشر: کارگاه اتفاق
قیمت:  
480,000ريال432,000ريال

نویسنده : تونی موریسون

   ترجمه : احمد حسینی

 

اثر فوق مجموعه ای است از چند سخنرانی و خطابه ی تونی موریسون در دانشگاه هاروارد که به موضوع نژاد پرستی و سیاست های هویتی نژاد پرستانه در آمریکا می پردازد و آن را با نگاه انتقادی مورد بررسی قرار می دهد.

تونی موریسون نویسندۀ سیاه پوست و مشهور آمریکایی که همیشه صحبت درباره ی نژاد پرستی جز دغدغه های اصلی فکری او به شمار می رود، موفق شد در سال 1993 جایزۀ نوبل را دریافت کند.

گزیده ای از کتاب :


در پایان، قسمتی از کتاب رمانس نژاد اثر جولی ای. شفر را برایتان نقل می کنم. این کتاب تفسیری عالی از ابزار های « تعلق » – یعنی برساخت ملتی از مهاجران – در دورانی است که مردمان بسیاری از جنوب و شرق اروپا به آمریکا مهاجرت کردند:

حدود 23 میلیون مهاجر، اکثرا از جنوب و شرق اروپا، و اغلب یهودی، کاتولیک و ارتودوکس بین سال های 1890 تا 1920 میلادی وارد آمریکا شدند که این مساله چالش بزرگی برای اکثریت سفیدپوست و انگلوساکسون پروتستان به وجود آورد. به زبانی که در آن دوران و در ابتدای قرن بیستم رایج بود، این « تزریق خون بیگانه » به آمریکا، چالشی بنیادن برای هژمونی سفید پوستان نبود؛ بلکه این اقوام اروپایی مهاجر بودند که خیلی زود_ دست کم در اسم _ به بخشی از اکثریت « سفید پوست » مبدل شدند.

پژوهش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است. این دسته از مهاجران، دریافتند که اگر می خواهند آمریکایی هایی «واقعی» باشند، می بایست روابط خود را با وطن اصلی خود بکاهند یا آن را به طور کامل قطع کنند تا به این ترتیب سفید بودنشان پذیرفته شود. هنوز هم تعریف «آمریکایی بودن» (متاسفانه) برای بسیاری از افراد به رنگ گره خورده است.

مشخصات کتاب خاستگاه دیگران

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : خاستگاه دیگران
ناشر : کارگاه اتفاق
نویسنده : تونی موریسون
مترجم : احمد حسینی
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - پالتویی
تعداد صفحات : 120
شابک : 9786229948088
وزن (گرم) : 95
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×