آهنگهای ایرانی

آهنگهای ایرانی

آهنگهای ایرانی

وضعیت: موجود
ناشر: صفی‌ علیشاه
قیمت:  
1,450,000ريال1,305,000ريال

(گزیده‌ای از سرودها ،تصنیف‌ها ،ترانه‌ها)

 

نویسنده : حبیب‌الله نصیری‌فر

 

حبیب‌الله نصیری‌فر (زادهٔ مرداد ۱۳۱۴) نویسنده و پژوهشگر اهل ایران است. از او با عنوان «پدر شرح حال نویسی موسیقی ایران» یاد می‌شود.

نصیری‌فر، مرداد ۱۳۱۴ در تهران متولد شد. او تحصیلات متوسطهٔ خود را در مدرسهٔ مروی به پایان بُرد و در سال ۱۳۳۱ به استخدام شهرداری تهران درآمد. وی به عنوانِ بازرس سینما و تئاتر در ادارهٔ درآمدِ شهرداری مشغول به کار شد اما پس از چند سال از شهرداری استعفا داد و در چاپخانهٔ روزنامهٔ کیهان کارِ خود را آغاز کرد. او در این زمان به دلیل علاقه‌ای که به نویسندگی داشت، ویراستاری مطالبِ کوتاهِ مطبوعاتی را آغاز کرد و پس از گذراندنِ یک دورهٔ شش ماههٔ آموزشی، نخستین کتاب خود را با عنوان صنعت سینما در ایران، چاپ و منتشر کرد. نصیری‌فر پس از چهار سال، مجدداً به شهرداری بازگشت. وی در طول فعالیت‌های خود به عنوانِ خبرنگار سینمایی نیز با مجله‌های متعددی همکاری داشت. او در سال ۱۳۴۸، همزمان با پایان یافتنِ برنامهٔ موسیقی گلها در رادیو، نوشتنِ شرحِ حال هنرمندان موسیقی گلها را آغاز کرد. وی در سال ۱۳۶۰ بازنشسته شد. حبیب‌الله نصیری‌فر بیش از ۴۰ جلد کتاب نوشته و منتشر کرده‌است که بیشتر آن‌ها در ارتباط با زندگی‌نامهٔ هنرمندان است.

بهمن ۱۳۹۹، در آیینِ ششمین سال‌نوای موسیقی ایران، از حبیب‌الله نصیری‌فر، تقدیر به ‌عمل آمد. عبدالله طریقت در غیاب وی، لوح تقدیر و تندیس «سال‌نوا» را دریافت کرد.

مشخصات کتاب آهنگهای ایرانی

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : آهنگهای ایرانی
ناشر : صفی علیشاه
نویسنده : حبیب‌الله نصیری‌فر
نوبت چاپ : 8
تاریخ انتشار : 1401
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 300
شابک : 9789645626691
وزن (گرم) : 360
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×