افسانه‌ی 1900

افسانه‌ی 1900

افسانه‌ی 1900

وضعیت: موجود
ناشر: کتاب ‌خورشید
قیمت:  
150,000ريال132,000ريال

نویسنده : الساندرو باریکو
   ترجمه : آرزو اقتداری


داستان اثر از این قرار است که، در ژانویه‌ سال ۱۹۰۰، دنی کارگر سیاه پوست موتورخانه‌ کشتی بزرگ ویرجینیا، در قسمت درجه‌ یک کشتی، نوازادی را می‌یابد. به ‌خاطر تاریخی که کودک را یافته، نامش را ۱۹۰۰ می ‌گذارد. دنی وقتی ۱۹۰۰ تنها هشت سال داشت، بر اثر حادثه ‌ای می‌میرد و در یک کنجکاوی کودکانه، ناگهان استعداد بی نظیر ۱۹۰۰ در نواختن پیانو هویدا می‌شود. وقتی ۱۹۰۰ بدل به مردی جوان می‌شود. تیم راث دیگر نوازنده‌ اصلی کشتی است، اما او با آن‌ که در نوازندگی نظیری ندارد، تمایلی برای رفتن به خشکی نشان نمی ‌دهد. او دوست ترومپت ‌نوازی به نام ماکس پروئیت تیلور وینس پیدا می‌کند و حالا پس از سال‌ ها، به دلیلی حیاتی ماکس باید داستان ۱۹۰۰ را بیان کند.

از کتاب "افسانه 1900" در سال 1998 فیلمی به کارگردانی "جوزفه تورناتوره" نیز با همین عنوان ساخته شد که به خاطر موسیقی متن قوی، مورد استقبال مخاطبان در سراسر دنیا قرار گرفت.

قسمتی از کتاب :

گاهي در رؤياهايم به كشتي برمي‏ گشتم، به سالن درجه سه، براي گوش‏ دادن به مهاجراني كه اپرا مي‏ خواندند و نُووِ‏چنتو كه موسيقي عجيبي مي ‏زد. و من، دست‏هايش، چهره‏اش و اقيانوس اطرافش را مجسم مي ‏كردم.

مشخصات کتاب افسانه‌ی 1900

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : افسانه‌ی 1900
ناشر : انتشارات کتاب خورشید
نویسنده : الساندرو باریکو
مترجم : آرزو اقتداری
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 72
شابک : 9789647081825
وزن (گرم) : 105
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×