خاطرات آقای وزیر

خاطرات آقای وزیر

خاطرات آقای وزیر

وضعیت: موجود
ناشر: امید صبا
قیمت:  
720,000ريال648,000ريال

نویسنده : علی عبدالعلی‌زاده

 

علی عبدالعلی‌زاده (زاده ۱۳۳۳ ارومیهسیاستمدار، کارشناس اقتصادی و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است. وی در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نماینده ارومیه در مجلس حضور داشت، در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار آذربایجان شرقی بود و در دو دوره ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی فعالیت نمود.

علی عبدالعلی‌زاده در سال ۱۳۳۳ در خانواده‌ای مذهبی، در ارومیه زاده شد. پدر او معاونت شهرداری ارومیه را بر عهده داشت. وی دوران دبیرستان خود را در دبیرستان فردوسی ارومیه (چمران امروزی) گذراند و وارد دانشگاه تبریز در رشتهٔ مهندسی راه و ساختمان شد. او دارای مدرک تحصیلی دکتری می‌باشد. وی با چهره‌هایی چون سردار حسین علائی بنیانگذار نیروی دریایی سپاه، سرلشگر سیدیحیی رحیم صفوی فرمانده اسبق سپاه، سردار مهدی باکری فرمانده اسبق سپاه هم دوره بود.

عبدالعلی‌زاده از فعالان در انقلاب ۱۳۵۷ بود و پس از انقلاب، به معاونت شهرداری ارومیه (مهدی باکری) منصوب شد. وی از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۳ معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بود. در دوره‌های دوم و سوم ، نمایندهٔ ارومیه در مجلس شورای اسلامی بود و از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه بشمار می‌آمد و در دوره‌ای نیز به عنوان مخبر این کمیسیون، فعالیت می‌کرد.

عبدالعلی‌زاده در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی، برای مدت ۵ سال، از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار آذربایجان شرقی بود. در دولت اصلاحات به ریاست جمهوری محمد خاتمی، برای مدت ۸ سال، وزیر مسکن و شهرسازی بود. در این مدت، انبوه‌سازی در ایران گسترش فراوان یافت و روند ساخت آپارتمان در تهران و کلان‌شهرها، رشد چشمگیری داشت.

 

کتاب حال حاضر شرح خاطرات وی در دوران وزارت است.

مشخصات کتاب خاطرات آقای وزیر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : خاطرات آقای وزیر
ناشر : امیدصبا
نویسنده : علی عبدالعلی‌زاده
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 460
شابک : 9786229691007
وزن (گرم) : 500
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×