5 درسی که یک میلیونر درباره‌ی زندگی و ثروت به من آموخت

5 درسی که یک میلیونر درباره‌ی زندگی و ثروت به من آموخت

5 درسی که یک میلیونر درباره‌ی زندگی و ثروت به من آموخت

وضعیت: موجود
ناشر: نسل ‌نواندیش
قیمت:  
999,000ريال899,100ريال

نویسنده : ریچارد پاول اوانز

   ترجمه : مهدی قراچه‌داغی

 

ثروت چیزی بیش از شانس و بخت و اقبال است. فقط دو درصد میلیونرهای امروزی تمام یا بخشی از خانه و ثروت خود را به ارث برده‌اند. کمتر از بیست درصد مردم بخش کوچکی از ثروت خود را به ارث برده‌اند. 

 

وقتی دوازده ساله بودم پدرم که یک مقاطعه کار ساختمانی بود از پله های یکی از ساختمان ها سقوط کرد و استخوان های هر دو پایش شکست او بیمه معلولیت نبود 

بیمه پزشکی هم نداشت و در نتیجه جنبه مالی این حادثه فاجعه آور بود خانواده ما پر جمعیت بود با وجود هشت فرزند در شرایط مالی بدی بسر می بردم . اما وقتی پدرم مجبور شد یکسال در بستر بخوابد و کار نکند در وضع بدی قرار گرفتیم مجبور شدیم خانه مان را بفروشیم و یک ساختمان دوبلکس سه خوابه اسباب کشی بکنیم ذخایر غذاییمان ته کشید و سخاوت بعضی از اطرافیانمان به ما کمک می کرد .

در این دوران سخت و دشوار تجربه من از زندگی تغییر کرد یکی از همسایگانمان تاجری موفق بود جوانان منطقه را به یک سخنرانی که حوالی ما اجرا می شد دعوت کرد او می خواست درباره پول با من سخن بگوید ….

 

این نوشته بخشی از معرفی کتاب (( ۵  درسی که یک میلیونر درباره زندگی و ثروت به من آموخت )) اثرریچارد پاول اوانز و ترجمه مهدی قراچه داغی است که از طرف انتشارات نسل نو اندیش چاپ و عرضه شده است امیدوارم با مطالعه این کتاب راه روشنی را در پیش داشته باشید


قسمتی از کتاب:
من معتقدم یکی از بزرگ‌ترین خطراتی که فرهنگ ما را تهدید می‌کند، احساس مسئولیت نکردن در قبال مسائل مالی است. در هیچ ‌زمانی مردم به اندازه حال تا این اندازه دارایی و آزادی کم نداشته‌اند ـ بدهکاری مجبورمان می‌کند بیشتر و باز هم بیشتر کار کنیم و این امر شادی و شادکامی و همراه با آن خوشبختی ما را به یغما می‌برد. مسائل مالی ازدواج‌های ما را متلاشی می‌کند، خانه‌هایمان را ویران می‌سازد و سلامتی‌مان را با مخاطره روبه‌رو می‌کند. پول یک عامل مهم برای ارتکاب جنایت و بدرفتاری‌های خانوادگی است. حتی ویرانی محیط ما می‌تواند با مصرف بیش از اندازه رابطه داشته باشد. رؤیای میلیون‌ها انسان با بدهکاری به کابوس تبدیل می‌شود.

مشخصات کتاب 5 درسی که یک میلیونر درباره‌ی زندگی و ثروت به من آموخت

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : 5 درسی که یک میلیونر درباره‌ی زندگی و ثروت به من آموخت
ناشر : نسل نواندیش
نویسنده : ریچارد پاول اوانز
مترجم : مهدی قراچه‌داغی
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1395
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 112
شابک : 9789642367757
وزن (گرم) : 135
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×