رویکرد فرآیندی به فرهنگ

رویکرد فرآیندی به فرهنگ

رویکرد فرآیندی به فرهنگ

وضعیت: موجود
ناشر: تیسا
قیمت:  
699,000ريال629,100ريال

(نظریه‌ی انسان‌شناختی ویکتور ترنر)

 

نویسنده : ويكتور ترنر ،اديث ترنر

    ترجمه : جبار رحمانی ،موسی‌الرضا غربی

 

ویکتور والتر ترنر در سال ۱۹۲۰ در شهر گلاسکو در اسکاتلند به دنیا آمد و تحصیلات خود را در رشته انسان‌شناسی در لندن انجام داد و در همان‌جا بود که با برخی از مهم‌ترین چهره‌های کلاسیک مردم شاسی بریتانیا نظیر رادکلیف براون، ریموند فیرث، مایر فورتس و غیره آشنا شد. او سپس به منچستر رفت و زیر هدایت گلاکمن قرار گرفت که نفوذش بر وی تعیین‌کننده بود. از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۴ ترنر در مؤسسه رودس لیوینگستون کار می‌کرد و مطالعه خود را بر ندمبوها یک جمعیت بانتو در رودزیای شمالی سابق (زامبیای امروزی) متمرکز کرد.

ترنر بیشتر سیر حرفه ای خود را در ایالات متحده گذراند. وی ابتدا به استادی دانشگاه کلرنل و سپس به دانشگاه شیکاگو و از سال ۱۹۷۷ تا زمان مرگش در دانشگاه ویرجینیا مشغول به کار بود. وی ویراستار مجموعه پر ارزش «نماد، اسطوره و مناسک» بود که دانشگاه کارنل منتشر می‌کرد.

فراتر از غنای استثنایی مواد اتنوگرافیکی که برای تحلیل عرضه کرد و انسان شناسانی چون م. داگلاس و د. اشپربر از آن بهره بردند، اصالت کار ترنر در شناخت پدیده مناسک و فعالیت‌های نمادینی که به آن مربوط می‌شوند، بود و همین به آثار او جایگاه ویژه ای در انسان‌شناسی می‌دهد. اهمیتی که وی به کارکرد تمایز دهنده مناسک می‌داد، در چارچوب پرسمان کلاسیک دورکیمی در انسان‌شناسی دینی قرار می‌گرفت.

مشخصات کتاب رویکرد فرآیندی به فرهنگ

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : رویکرد فرآیندی به فرهنگ
ناشر : تیسا
نویسنده : ويكتور ترنر ،اديث ترنر
مترجم : جبار رحمانی ،موسی‌الرضا غربی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 290
شابک : 9786008942238
وزن (گرم) : 265
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×