تنها دویدن

تنها دویدن

تنها دویدن

وضعیت: موجود
ناشر: چشمه
قیمت:  
670,000ريال

نویسنده : نادر خلیلی
 

«تنها دویدن» گزارشِ کارها، فعالیت‌ها وتجربه‌های معمارِ باذوقی است که در پیِ تحققِ آرزوهایش برای ساختنِ خانه‌هایِ گِلی زیبا، راهیِ سفرهای جالبِ پژوهشی به روستاهای ایران می‌شود و با پشتکار و سعیِ مداوم تلاش می‌کند که طرح‌هایش را عملی کند و نشان دهد که با معجزهٔ عناصر خاک، آب، باد و آتش و با به‌کارگیریِ خلاقانهٔ تلفیقی از شیوه‌های سنتی و مدرن، می‌توان خانه‌های سرامیکیِ بادوام، ضدزلزله و زیبا بنا کرد.

نادر خلیلی -مبتکر خانه‌های سرامیکی(گلتافتن)- متولد سال ۱۳۱۵ تهران است که تحصیلات و تجربیات خود را در ایران، ترکیه و آمریکا کسب کرده است. موضوع داستانِ این کتاب از چهار سال پیش از انقلاب آغاز شده و تا یک سال بعد از انقلاب ادامه پیدا کرده است.

خلیلی ابتدا در سال ۱۳۶۲ کتابش را به زبان انگلیسی در آمریکا و کانادا از طریقِ ناشر بین المللی هارپر و رو (Harper & Row) منتشر کرد. وی از معدود کسانی است که علی‌رغم سال‌ها تحصیل و کار در خارج از کشور، هرگز به قولِ خودش از شیرین‌ترین زبانِ دنیا یعنی زبانِ مادری و زبانِ حافظ،‌ سعدی، فردوسی و مولانا غافل نبوده است.

او در سال ۱۳۸۳ کتابش را به زبان فارسی منتشر کرد به امید این‌که این کتاب بتواند الهام‌بخشِ پژوهش‌گران و جوانانی باشد که روح‌شان پر از تلاش و آرزوهای فرزانه است. نثر روان و گیرای کتاب به‌خوبی نشان‌دهندهٔ علاقه و تسلطِ او به زبان مادری‌اش است.

در حاشیهٔ داخلِ جلد این کتاب می‌خوانید:

«مهندس خلیلی برندهٔ جوایز «تکنولوژی ممتاز» از انستیتو آرشیتکت‌های «مؤسسه معماران»[۱] آمریکا و «طرح معماری» از سازمان هنرهای ملی آن کشور و دریافت‌کنندهٔ تقدیرنامه از سازمان ملل متحد جهت اسکان برای محرومینِ جهان شده است. طرح‌های پیش‌تازِ خلیلی جهتِ اسکان بر روی کرهٔ ماه بر اساس فلسفهٔ یکتاییِ ارکان آب، باد، خاک و آتش و معماری و شهرسازی سنتی کویری ایران چندین بار در کنفرانس‌های بین‌المللی فضایی ارائه و منتشر شده است. همچنین سال‌ها به عنوان استاد در دانشگاه معماری و مشاور هنرهای سنتی سرخ‌پوستان تدریس کرده است.»

مشخصات کتاب تنها دویدن

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : تنها دویدن
ناشر : نشر چشمه
نویسنده : نادر خلیلی
نوبت چاپ : نهم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 304
شابک : 9789643621506
وزن (گرم) : 380
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×