تغییرات اقلیمی و جامعه

تغییرات اقلیمی و جامعه

تغییرات اقلیمی و جامعه

وضعیت: موجود
ناشر: وانیا
قیمت:  
4,000,000ريال3,600,000ريال

(دیدگاه‌های جامعه‌شناختی)

 

نویسنده : رایلی دانلپ ،رابرت جی‌برول

   ترجمه : عادل ابراهیمی‌لویه ،سلیمان میرزائی‌راجعونی

 

کتاب حاضر گزارش کار گروهی 39 نفر از اعضای انجمن جامعه شناسی آمریکا در زمینه جامعه شناسی و تغییر اقلیم جهانی است که مباحث و مسائل تغییر اقلیم را در سطح جهان از منظر جامعه شناختی مورد بحث و بررسی قرار می دهد؛ تغییرات اقلیمی نتیجه برآیندی از عملکرد سیستم های انسانی و طبیعی هستند.

کتاب پیش رو در ایران توسط 12 نفر از بهترین مترجمان و اساتید دانشگاه ترجمه شده است. گروه مترجمان مطالعه این کتاب را به همه طرفداران حفظ محیط زیست و به ویژه به دانشجویان رشته های علوم اجتماعی توصیه می کند.

گزیده ای از کتاب :


دیدگاه های نظری در مورد مصرف
در علوم اجتماعی، مطالعه بر روی مصرف یا بر روی قضیه تصمیم شخصی و رفتار شخصی و یا بر روی زمینه های فرهنگی و اجتماعی وسیع تر تمرکز دارد که موجب شکل دهی عادات و تصمیمات می شوند. رشته های اقتصاد و روانشناسی معمولاً دیدگاه های شخصی را بررسی می کنند در حالی که جامعه شناسان و مردم شناسان، مصرف را در زمره زمینه های فرهنگی و اجتماعی قرار داده و چگونگی تحت تأثیر قرار گرفتن مصرف مردم را به وسیله خصوصیات شخصی افراد در قالب یک مدل استدلال- کنشگر مدل سازی می کنند که در آن مصرف شخصی به وسیله مولفه های دیگر تحت تأثیر قرار نمی گیرد که به اصطلاح «استقلال ترجیحی» نامیده می شود. یک مصرف کننده دارای مجموعه ای از علاقمندی های ثابت و نامحدود (ارجحیت ها) است که یک بازیگر مصلحت اندیش و بهینه ساز بوده و درک عمیقی از متغیرهای اقتصادی مانند قیمت ها و درآمدها دارد (بکر، 1978). برای تفسیر مصرف انرژی، این مدل بر روی قیمت انرژی نسبت به سایر کالاها و سطح درآمد تمرکز دارد. اما مرور مطالعات گذشته نشان می دهد که درک و فهم مصرف کنندگان از قیمت انرژی بسیار متفاوت بوده به طوری که فضای مناسبی را در اختیار رویکردهای غیر اقتصادی قرار می دهد( دیتز و همکاران، 2009: 18453).

مشخصات کتاب تغییرات اقلیمی و جامعه

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : تغییرات اقلیمی و جامعه
ناشر : وانیا (با همکاری نشر لویه)
نویسنده : رایلی دانلپ ،رابرت جی‌برول
مترجم : عادل ابراهیمی‌لویه ،سلیمان میرزائی‌راجعونی
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 522
شابک : 9786227242737
وزن (گرم) : 726
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×