آشنایی با خواص گیاهان دارویی

آشنایی با خواص گیاهان دارویی

آشنایی با خواص گیاهان دارویی

وضعیت: موجود
ناشر: 360 درجه
قیمت:  
1,590,000ريال1,431,000ريال

نویسنده : س.صداقت  

 

 کتاب حاضر با توجه به اهمیتی که گیاهان دارویی به واسطه طبیعی بودن، نداشتن عوارض جانبی و تناسب بیشترشان با بدن انسان از آن برخوردارند به معرفی انواع گوناگونی از گیاهان دارویی، مشتقات آن ها، تاثیرشان بر عملکرد های مختلف بدن و بیماری ها و چگونگی نحوه استفاده آن ها پرداخته و گنجینه  ای شفابخش را در اختیار مخاطب خود قرار داده است.

گزیده ای از کتاب :


واقعیت این است که عوارض جانبی بسیار زیاد داروهای شیمیایی و هزینه تامین آنها در گرایش مردم به طب گیاهی بی تاثیر نبوده است. در قرن اخیر پیشرفت های عمده ای در بهره گیری از گیاهان دارویی صورت گرفته است و آزمایشگاه های مجهزی در سراسر دنیا برای بررسی اثرات این داروها به کار مشغول اند. اما باید به خاطر داشت که گرچه تمایل به استفاده از چنین رستنی هایی در طول چند دهه اخیر بیشتر شده است، اما عوارض ناشناخته آن، تهدیدی جدی برای مصرف خودسرانه و بیش از حد مجاز آنها محسوب می شود.

با این وصف شاید برای بسیاری از شما قابل تصور نباشد که وجود انواع داروهای شیمیایی در بسته بندی های رنگارنگ حاصل تحقیق روی مواد موثره موجود در گیاهان دارویی است. طبق آمار موجود، حدود 25 درصد از داروهای تجویز شده از سوی پزشکان در ایالات متحده حداقل شامل یک جزء گیاهی هستند. بعضی از این داروها از عصاره گیاهان تهیه شده و گروهی دیگر از این داروها از ترکیبات شیمیایی با منشاء گیاهی ساخته شده اند. در نتیجه این حقیقت، آمار استفاده از داروهای گیاهی در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

نکته ای که هنگام مصرف داروهای گیاهی، نباید از یاد برد اینکه از آنجا که غلظت مواد موثر در این گونه داروها نسبت به داروی مشابه شیمیایی آن، کمتر بوده؛ بنابراین واضح است که اثرات آن با شدت کمتر و در فاصله زمانی بیشتری روی خواهد داد.

مشخصات کتاب آشنایی با خواص گیاهان دارویی

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : آشنایی با خواص گیاهان دارویی
ناشر : 360 درجه
نویسنده : س.صداقت
نوبت چاپ : 2
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 244
شابک : 9786008320968
وزن (گرم) : 273
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×