اروپایی‌ها

اروپایی‌ها

اروپایی‌ها

وضعیت: ناموجود
ناشر: مرکز
نویسنده : هنری جیمز
   ترجمه : فرشته داوران، عباس خلیلی

هنری جیمز، یكی از برجسته‌ترین نویسندگان انگلیسی صاحب سبك در رمان در قرن 19 و 20 میلادی است كه در آثار خود و ویژگی‌های متناظر فاصله‌گیری و شركت فعال در روایت و بی‌تفاوتی و كنجكاوی آگاهانه نسبت به سیر رویدادهای روایی را به شیوه‌ای استادانه به هم آمیخته است. جیمز در پی گذراندن دوران ناآرام كودكی در آمریكا و اقامت كوتاهی در فرانسه، سرانجام در انگلستان سكونت گزید و به یكی از خوش‌مشرب‌ترین نویسندگان عصر خود بدل شد و همواره بخش بزرگی از زندگی‌اش در سفر می‌گذشت. درونمای تعارض میان حسیات اروپایی و آمریكایی، موضوعی است كه همواره در مركز جهان‌بینی هنری جیمز قرار داشته و در نوشته‌های او بازتابی ماندگار یافته است.

یکی از مضامین آشنا و مورد علاقه‌ی جیمز مقایسه‌ی روحیات، طرز تفکر و فرهنگ اروپاییان و آمریکاییان است. از این دو گروه یکی سنت‌گرا، ظاهرپرست، آداب‌دان، تصنعی و جا افتاده و دیگری جوان، خام، شکل نگرفته، ساده و غیر نقاد است. خود جیمز از نظر اندیشه بیشتر شبیه اروپایی‌ها است و در داستان‌هاش اغلب فرهنگ اروپایی را ترجیح می دهد، اما در بیشتر مواقع این قهرمان آمریکایی داستان است که برنده می شود.

داستان "اروپایی‌ها" داستان یک خواهر و برادر اروپایی است که در حدود سال‌های ۱۸۵۰، به دنبال یافتن اقوام مادری خودشون به آمریکا سفر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند مدتی در کنار آنها زندگی کنند....


مشخصات کتاب اروپایی‌ها

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اروپایی‌ها
ناشر : نشر مرکز
نویسنده : هنری جیمز
مترجم : فرشته داوران، عباس خلیلی
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1382
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 270
شابک : 9789643057343
وزن (گرم) : 320
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×