مبادی سواد بصری

مبادی سواد بصری

مبادی سواد بصری

وضعیت: موجود
ناشر: کتاب برتر
قیمت:  
1,850,000ريال1,665,000ريال

نویسنده : دونیس آ.دوندیس

   ترجمه : نسیم منوچهرآبادی

 

نویسنده‌ی کتاب ، طراح و معلم تجربه وسیع ، در پاسخ به نیازی که او به وضوح درک می کند ، یک متن ابتدایی برای هنرآموزان و طراحان و یک متن اساسی برای سایر دانش آموزان ارائه کرده است. کسانی که قصد ندارند هنرمند یا طراح شوند اما باید مهارت های اساسی درک ارتباطات بصری را در زمانی کسب کنند که اطلاعات زیادی در حال مطالعه و انتقال در حالت های غیر کلامی ، به ویژه از طریق عکاسی و فیلم است.

به نظر می رسد که درک از طریق دیدن فقط یک فرآیند شهودی است. در واقع ، توسعه حس بصری چیزی شبیه یادگیری زبان با الفبای خاص ، واژه نامه و نحو خاص خود است. مردم لازم می دانند که سواد لفظی داشته باشند چه "نویسنده" باشند یا نه. آنها همچنین باید « مبادی سواد بصری» ، "هنرمند" یا غیرممکن داشته باشند. این آغازگر برای آموزش هنرهای ارتباطی بصری به هم پیوسته به دانش آموزان طراحی شده است. این موضوع نه به عنوان یک زبان خارجی ، بلکه به عنوان یک زبان بومی ارائه می شود که دانش آموز "می داند" اما هنوز نمی تواند "بخواند". قیاس یک روش تدریس مفید را ارائه می دهد ، تا حدی به این دلیل که بیش از حد کار نمی کند یا خیلی دقیق اجرا نمی شود.

این روش یادگیری دیدن و خواندن داده های بصری قبلا در عمل ، در محیط های مختلف از هارلم تا حومه ، ثابت شده است. به طور مناسب ، این کتاب برخی از گویاترین نکات خود را از طریق ابزارهای بصری بیان می کند. مثالهای گوناگون مصور برای شفاف سازی عناصر اساسی طراحی (آموزش حروف الفبا) ، نشان دادن نحوه استفاده از آنها در ترکیب نحوی ساده و در نهایت ، ارائه سنتز معنی دار اطلاعات بصری که یک اثر هنری تمام شده است ، استفاده می شود.

مشخصات کتاب مبادی سواد بصری

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : مبادی سواد بصری
ناشر : کتاب برتر
نویسنده : دونیس آ.دوندیس
مترجم : نسیم منوچهرآبادی
نوبت چاپ : 3
تاریخ انتشار : 1403
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 200
شابک : 9786229554050
وزن (گرم) : 195
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×