اطلس جامع گردشگری ایران و جهان

اطلس جامع گردشگری ایران و جهان

اطلس جامع گردشگری ایران و جهان

وضعیت: موجود
ناشر: ایران‌شناسی
قیمت:  
2,500,000ريال2,250,000ريال

نویسنده : امیرحسین بختیاری

 

این کتاب به عنوان راهنمایی برای گردشگران ایرانی هر بخش خود را به یکی از قاره های جهان اختصاص داده و اطلاعاتی را پیرامون تاریخ، موقعیت جغرافیایی، شرایط فرهنگی و اجتماعی و آب و هوا، به علاوه ی نقشه های طبیعی و سیاسی هر قاره و کشورهای مهم آن با ارائه پرچم، نام رسمی آن، پایتخت شهر های مهم، دامنه ی اینترنتی، مساحت، جمعیت، تراکم، زبان رسمی و واحد پول شان در اختیار گذاشته است. در بخش مربوط به قاره آسیا به کشور ایران به شکلی گسترده پرداخته شده و نقشه “طبیعی، “سیاسی، “راه ها، “قلعه ها و برج ها، “کاروانسراها و پل ها، “دریاچه ها، تالاب ها و چشمه ها و “آبشارهای آن، به علاوه معرفی نامه ای از آثار یونسکوی موجود در این کشور در اختیار قرار گرفته است.

گزیده ای از کتاب :


قاره ی افریقا از حیث منابع زیر زمینی یکی از غنی ترین قاره های جهان است. تقریبا تمام الماس جهان و بیش از یک سوم طلاهای کشف شده متعلق به این قاره می باشد. لازم به ذکر است که بعضی از سرشارترین منابع مس جهان در غرب دریاچه های داخلی قرار دارد.

افریقا به عنوان گرم ترین قاره ی جهان شناخته می شود. آب و هوای افریقا از حاره ای تا فراشمالگان در بالاترین قلل آن در نوسان است. در ناحیه ی شمالی آن عمدتا بیابان یا مناطق بایر وجود دارد، در حالی که مناطق مرکزی یا جنوبی شامل دشت های گرم و نواحی جنگلی بارانی بسیار متراکم است.

این قاره حیات وحش بسیار گسترده و متنوعی دارد به طوری که در هر قسمت از این قاره می توان موارد مختلفی را مشاهده کرد. جمعیت های وحشی از جانوران بزرگ گوشتخوار نظیر شیرها، کفتارها، و چیتاها و نیز گیاه خوارانی همچون گاو وحشی، گوزن، فیل ها، شترها و زرافه ها که به طور آزادانه در دشت های وسیع این قاره پراکنده اند، و علاوه بر جانوران جنگلی از جمله مارها و پستانداران بزرگ، سوسمارها و دوزیستان هم در آن وجود دارند.

افریقا دارای تنوع زیادی از قومیت ها، فرهنگ ها و زبان هاست. اکثر جمعیت آن مسیحی و مسلمان هستند و مابقی آن ها پیرو مذاهب افریقایی بومی و مذهب هندو هستند.

این قاره پهناور مهد نژاد سیاه است. بربرهای شمالی و اروپاییان مهاجر، سفیدپوست هستند. حامی ها و سامی که منشاء آنان خاورمیانه و شبه جزیره عربستان است و در افریقای شرقی و بخش هایی از صحرا سکونت دارند، گرچه سفیدپوستند ولی رنگ پوستشان تیره تر از بربرهاست.

زبان مردم افریقا بسیار متنوع است عده ای به زبان های بومی تکلم می کنند، اما زبان های عربی و اروپایی در تعداد زیادی از کشورها، زبان رسمی محسوب می شود، نفوذ استعمار در افریقا زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی و آلمانی را بر مردم آن تحمیل کرده است.

مشخصات کتاب اطلس جامع گردشگری ایران و جهان

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اطلس جامع گردشگری ایران و جهان
ناشر : ایران‌شناسی
نویسنده : امیرحسین بختیاری
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1396
نوع جلد و قطع : شومیز - رحلی
تعداد صفحات : 136
شابک : 9786008351122
وزن (گرم) : 793
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×